מיקרוסופט – חברת העבר הטכנולוגית שהולכת לשנות לנו את העתיד עם ChatGPT

מיקרוסופט – חברת העבר הטכנולוגית שהולכת לשנות לנו את העתיד עם ChatGPT

מניית מיקרוסופט – חברת העבר הטכנולוגית שהולכת לשנות לנו את העתיד עם OpenAI

על פי הדיווחים, מיקרוסופט מציגה השקעה של 10 מיליארד דולר ב- OpenAI הבעלים של ChatGPT

מניית מיקרוסופט
מניית מיקרוסופט, גרף שבועי מאת TradingView

מה צופן לנו עולם העתיד של מניית מיקרוסופט?

כ

בר מספר שבועות, עולם הטכנולוגיה שוקק בפטפוטים על ChatGPT שזה בגדול כלי שנועד ליצור טקסט שנראה כאילו אדם כתב אותו. בימים האחרונים השיח עלה מדרגה והרשת גועשת סביב ChatGPT, OpenAI ו-מניית מיקרוסופט. אז בואו נצלול פנימה וננסה להבין על מה המהומה.

OpenAI הוקמה בשנת 2015 כסטארט אפ בינה מלאכותית על ידי כמה שותפים בניהם אלון מאסק (שעזב את החברה ב 2018) וסם אלטמן, ואם יצא לך להתנסות בכמה מהמוצרים של Open AI בוודאי שמת לב לכך שהם העלו את הרף מבחינת מה שאנחנו יכולים לצפות מבינה מלאכותית. האפליקציות של Open AI מסוגלות ליצור אמנות, לכתוב מאמרים ולפתח תוכניות לעיתים אף טוב יותר מבני אדם. את ChatGPT החברה השיקה לציבור רק בסוף נובמבר ועל פי אלטמן, חמישה ימים לאחר ההשקה, כלי מחקר הצ'אט חצה מיליון משתמשים.

התחלת שיתוף הפעולה בין מיקרוסופט ל- OpenAI

בתחילת 2019, Open AI LP קיבלה השקעה של מיליארד דולר ממיקרוסופט, שהיא ללא ספק התרומה הגדולה ביותר מכל חברה, כך שלקשר בין השתיים כבר יש היסטוריה.

בימים אלה, מניית מיקרוסופט (טיקר: MSFT) מנהלת מגעים לרכישת נתח של לא פחות מ 49% בשווי 10 מיליארד דולר של OpenAI וכן, זה עניין גדול. במסגרת העיסקה המדוברת, מיקרוסופט אמורה לקבל 75% מההכנסה של OpenAI עד שהיא תחזיר את ההשקעה הראשונית שלה. קחו שניה כדי להודות בכך שאי אפשר להתווכח עם התנאים הטובים שהשיגה כאן ענקית הטכנולוגיה.

על אף שמרבית פרטי העיסקה עדיין לוטים הערפל, כן ידוע ש OpenAI מגייסת כעת כספים בשווי של 29 מיליארד דולר ומאפשרת לעובדים יחד עם משקיעים ראשוניים למכור את המניות שלהם לפי שווי זה. OpenAI צפויה להניב הכנסה של כמיליארד בשנת 2024.

על פי הפרסומים, מיקרוסופט תנסה להוסיף את ה-Chatbot של OpenAI, שזו טכנולוגיית הבינה המלאכותית של ChatGPT לאקסל, האוטלוק, וורד, בינג ופאווור פויינט.

מה זה אומר על מניית מיקרוסופט?

הנהלת מיקרוסופט, הדואגת למניית מיקרוסופט, שמה לא עין אחת, אלא כמה עיניים על ChatGPT כבר די הרבה זמן, כך שזה לא בדיוק מרעיש לשמוע שכעת מניית מיקרוסופט, ענקית הטכנולוגיה פותחת "מערכת יחסים" רשמית יותר עם 49% ממניות החברה.

המהלך הזה יעניק למיקרוסופט גישה לטכנולוגיה מאד נחמדה, אבל האם הצעד הזה באמת יעניק לחברה יתרון מול מתחרותיה בביג טק, ימים יגידו. מה שכן ברור זה שהבינה המלאכותית מתגלה  יותר ויותר כמירוץ טכנולוגי ששואפים לנצח בו, ומיקרוסופט שמה את משאביה כדי להיכנס לרשימת המובילות, כך שהמגעים הללו בהחלט עשויים להסתיים באחת מעסקאות הטכנולוגיה הטובות ביותר בכל הזמנים,

השקעה טובה בחברות טכנולוגיה, כמו מניית מיקרוסופט, מחייבת הסתכלות גם על העתיד וחיבת לכלול:

  • חפיר הכולל נכסים אינטלקטואלים
  • הון אנושי איכותי
  • יכולת חיזוי והשקעה בעתיד

img-10כל הצלחה מחייבת יכולת חיזוי של העתיד

img-11

למה העתיד של מניית מיקרוסופט חשוב? כי לסיפור יש גם תמונה רחבה יותר 

כל עשר או 15 שנים, צצה לה איזו טכנולוגיה חדשה ונוצצת שגורמת לחום הגוף של המשקיעים לעלות. וזה הגיוני: חברה שהמוצרים או השירותים שלה באמת משנים את העולם יכולה להניב בסופו של יום לבעלי המניות רווחים במידה שלא ניתן להעריך בזמן הווה, וזה מה שהופך את התעשייה הזו למרגשת כל כך.

הבעיה היא שקשה לדעת מי ינצח במירוץ. שפע של חברות הלוקחות חלק במירוץ הזה יחמיצו את גל הבינה המלאכותית, בעוד שאחרות תרכבנה על הגל הזה כל הדרך להצלחה. דוגמא מוכרת לכך היא עליונות הסמארטפון של אפל. בואו לא נשכח שהחברה הזוכה, היא לאו דווקא תמיד זו שיוצאת ראשונה מהשער. אך עדיין, עם כמות מרשימה של מזומנים מאחוריה, למניית מיקרוסופט יש סיכוי טוב כמו לכל אחד אחר.

קניית מניות
מניית מיקרוסופט

זום אוט נוסף   קרבות על תעשיית החיפוש

הבינה המלאכותית (AI) כנראה תשפיע על חיינו בכל מיני דרכים בעתיד, אבל כרגע הסיפור מתמקד בעיקר בטריטוריה של תעשיית ה'חיפוש' שככל הנראה ChatGPT מתקדם לעברו. מיותר לציין שאלה לא חדשות טובות עבור האלופה המכהנת כיום, הלא היא אלפבית האם של גוגל.

מכאן, שמניית מיקרוסופט עם הבינה המלאכותית ChatGPT של OpenAI עלולה להוות איום עצום בטווח הארוך על הרווחיות של גוגל, כי מיקרוסופט מעוניינת להשתמש בבינה מלאכותית מ-ChatGPT ולשלב אותה עם מנוע החיפוש שלה – Bing.

ראוי לציין שלדפדפן Bing של מיקרוסופט יש רק נתח קטן משוק מנועי החיפוש העולמי, אך אפשר להניח שמיקרוסופט מלאת תקווה שהעסקה הזו תוכל לעזור לה לשבש את הדומיננטיות של גוגל על ידי הצעת אפשרויות חיפוש מתקדמות יותר למשתמשים. כך שההימור שלה על ChatGPT בהחלט יכול לעזור למיקרוסופט להגביר את המאמצים שלה בתחום החיפוש באינטרנט, שוק שנשלט בעת כתיבת שורות אלה באופן בלתי מעורער על ידי גוגל.

אם כן, קיימת סבירות לא קטנה שזה עלול להפריע בעתיד לעסק הליבה של גוגל, החיפוש, כי ההערכה היא שגוגל שואבת 57% מהכנסות רבעוניות של 69 מיליארד דולר מחיפוש בלבד. זו גם כנראה הסיבה שמורגן סטנלי פרסם דו"ח שבודק האם ChatGPT מהווה איום על גוגל.

מילת סיכום? יתכן שנראה עימות בין גוגל ומיקרוסופט בעתיד.

איך מניית מיקרוסופט ו- OpenAI קשורים אליך?

כסוחר או משקיע אתה בטח תוהה עם עצמך "איך אני יכול לקנות כמה מניות של Open AI?" האם היא נסחרת בבורסה?" אם כמוני, גם אתה פתחת את תוכנת המסחר שלך וחיפשת את סימול המניה, כבר הבנת שהיא לא שם. הסיבה לכך היא שזו חברה פרטית ולכן הם לא העמידו את המניות שלהם לרכישה על ידי הציבור הרחב.

אך רק בגלל שמניות Open AI אינן זמינות לרכישה ישירה, לא אומר שאינך יכול לקבל חשיפה לחברה. ישנן חברות ציבוריות המשתפות פעולה עם Open AI, ואפילו כמה חברות שהשקיעו בהן במהלך סבבי גיוס מוקדמים. דוגמאות לחברות עם חשיפה מסוימת למניות Open AI הן MSFT, AMZN ו-INFY.

וכעת, מה שנותר לך לעשות זה לצאת ולחקור היכן נמצאות ההזדמנויות.

סקירה כללית על מניית מיקרוסופט

החברה הוקמה בשנת 1975. המשימה שלהם היא לאפשר לנו כאנשים פרטיים ולעסקים שלנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם ע"י יצירת טכנולוגיה שמשנה את הצורה שבה אנחנו עובדים, משחקים, ומתקשרים. הם מפתחים תוכנות, שירותים, ומכשירים אלקטרונים שמספקים לנו הזדמנויות חדשות, נוחות גדולה יותר, ופרודוקטיביות מרבית. הם עושים עסקים בכל העולם ויש להם משרדים ביותר מ-100 מדינות.

מניית מייקרוסופט מייצרת הכנסות על ידי פיתוח, רישוי ותמיכה במגוון רחב של מוצרי תוכנה ושירותי תוכנה, עיצוב ומכירה של התקני חומרה ופרסום באונליין שמגיע אלינו בכל מקום בעולם. בנוסף למכירת מוצרים ושירותים בודדים, מייקרוסופט מציעה חבילות של מוצרים ושירותים.

המוצרים של מניית מייקרוסופט

המוצרים של מניית מייקרוסופט, כוללים מערכות הפעלה למחשבים, שרתים, פלאפונים והתקנים חכמים אחרים; שירותי "ענן" לסביבת עבודה מבוזרת, יישומי פרודוקטיביות, יישומי פתרונות עסקיים, כלים לניהול שולחן עבודה ושרתים, כלים לפיתוח תוכנה, משחקי וידאו, ופרסום באינטרנט. מייקרוסופט גם מעצבים ומוכרים לנו מכשירי חומרה כמו סדרת הטאבלטים המוכרת שלה, ה-surface pro, ,surface וקונסולת המשחקים והבידור xbox  ושאר המוצרים הנלווים שלה, ואביזרים למחשב מכל הסוגים.

בהנהלת החברה מאמינים שימשיכו לצמוח ולעמוד על צרכי הלקוחות שלהם על ידי אספקת משפחה של מכשירים ושירותים לנו כאנשים פרטיים ועסקים. מוצרים אלו מעצימים אותנו בבית, בעבודה ובדרך, עבור הפעילויות שאנו הכי מעריכים. הם ימשיכו ליצור הזדמנויות חדשות לשותפים כמונו, להגביר את שביעות הרצון שלנו ולשפר את מצוינות השירות, היעילות העסקית והתהליכים הפנימיים שלהם.

חברת מיקרוסופט היא חברה אמריקאית רב-לאומית. המייסד של חברת מייקרוסופט הוא לא אחר מביל גייטס, והחל מ-5 בפברואר 2014 מנכ"ל החברה הוא סאטיה נאדלה. מיקרוסופט היא אחת מחמש חברות הביג טק – חברות טכנולוגיית המידע הגדולות ביותר בארה"ב.  בנוסף, מייקרוסופט מעסיקה כ221,000 עובדים.

הנ"ל מהווה סקירה כללית על העסקה המתהווה בין מיקרוסופט ל Open AI-לצד משמעויות נלוות. אין בכתוב כל המלצה לקניה/מכירה/החזקה של ניירות הערך המוזכרים בכתבה. ככלל, חובה על הקורא לנקוט בגישה ביקורתית ולעשות מחקר עצמאי בהתייחס לכל רעיון השקעה שהוא.

הצטרף אלינו היום ותהנה מפלטפורמת מסחר במניות הטובה בעולם.

0 – דמי ניהול.
0 – דמי החזקה.
0 – דמי טיפול בדיבידנד.

רק 1 סנט למניה, מינימום $1 לעסקה.

גילוי נאות: מאמר זה מיועד למטרות חינוכיות בלבד. אף אחת מהדוגמאות לא צריכה להיחשב כהמלצות מסחר.

דילוג לתוכן

    פתיחת חשבון

    מאשר קבלת חומר פרסומי ושיווקי מחברת עלית פלטפורמס בעמ ו/או או כל צד ג מטעמן ו/או או הקשור אליהן