מסחר במניות

איך להשקיע במניות

TradeStation, מערכת למסחר במניות , מעניקה לסוחרי מניות, מניות ערך ותעודות סל שילוב עוצמתי של כלים הניתנים לדירוג לצורך ניתוח טכני וניתוח בסיסי, מסחר במניות  מהיר ביותר ומשאבי תמיכה ולימוד עטורי פרסים.

רק $1 לעסקה מינימום 1 סנט למניה (פירוט עלויות)

לפני שמתחילים לסחור - קצת רקע על מסחר במניות

מהי מניה?

מניה היא נייר ערך, הנסחר בבורסה, המקנה חלק כלשהו בבעלות בחברה כלשהי. המניה מאגדת זכויות וחובות כלפי החברה וכלפי בעלי המניות האחרים. חלוקת המניות בין בעלי המניות מייצגת את שיעור הבעלות של כל אחד מהם בחברה. מניות מקנות בדרך כלל זכות הצבעה, זכות להשתתף בחלוקת רווחים, וזכויות בעת פירוק החברה. למעשה, המניה היא נכס בעל ערך כספי , כזה שיודע לעלות ולרדת.

מה זה מסחר במניות

מסחר במניות הוא למעשה כמו כל מסחר בכל תחום אחר. המטרה במסחר במניות היא, למשל, לקנות מניה במחיר נמוך מתוך כוונה למכור אותה כאשר ערכה יעלה (פעולה הנקראת לונג). יצוין כי, בשונה מתחומים אחרים, במסחר בשוק ההון ובמסחר במניות בפרט, ניתן להרוויח גם מביצוע פעולות של מכירה בחסר (פעולה הנקראת שורט)– להרוויח גם מירידת ערך במניה.

המסחר עצמו מתבצע בבורסאות יעודיות, בהן המניות נסחרות. כל משקיע/סוחר המעוניין לקנות/למכור מניה כלשהי, עושה זאת באמצעות ברוקר – חבר בורסה שבעצם מתווך בין הסוחר לבורסה.

הברוקר מקנה לסוחרים את האפשרות לפתוח אצלו חשבון למסחר ופלטפורמה יעודית, באמצעותן הסוחרים משגרים פקודות של קניה או מכירה לבורסה בה נסחרת המניה.

מה משפיע על מחיר המניה?

ישנם מס' לא מבוטל של גורמים היכולים להשפיע על ערכן של מניות, הנה כמה מהעיקריים שבהם:

חדשות הקשורות לחברה (למניה) עצמה – פעמים רבות, ישנן ידיעות חדשותיות הקשורות לחברה באופן ישיר- כמו למשל מוצר חדש שהחברה החליטה לפתח או להשקיע בו, פעילות עסקית כלשהי שמניבה לחברה רווחים או הפסדים, מינויים או שינויים בהנהלת החברה ועוד. 

שינויים או חדשות הקשורות לסקטור שאליו המניה שייכתהיות וחברות לא פועלות בוואקום כלשהו, אלא בגבולן של מדינות מסויימות ובסביבה עסקית כלשהי, ערכן של המניות באותה החברה יכול להיות מושפע ישירות גם משינויים רוחביים וגיאופוליטיים. דוגמא לכך ניתן למצוא בסקטור השבבים למשל- שסובל מתנודות רציניות בשנים האחרונות לאור מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ולאור החוסרים אשר נוצרו בחומרי הגלם בזמן מגפת הקורונה.

דוחות כספייםאחת לרבעון, כל חברה אשר נסחרת בבורסה מחוייבת בפרסום דוחות כספיים. בדוחות אלה החברה למעשה מגלה מה המצב הפיננסי שלה, האם בתקופת הדוח החברה עמדה ביעדי הרווח שלה, מה היו ההפסדים ככל והיו, האם חל גידול או קיטון בשיעור המכירות ועוד. נתונים אלו לרוב ישפיעו על הליך קבלת ההחלטות של המשקיעים בחברה באם להמשיך ולהחזיק במניות החברה , לקנות מהם עוד או למכרם. דבר זה בהחלט יכול להשפיע באופן ישיר על מחיר המניה.

מסחר במניות

אסטרטגיות מסחר במניות

בכל הנוגע לאסטרטגיות מסחר במניות, לרוב, על מנת לבצע את המסחר באופן יעיל וריווחי, הסוחרים ינקטו בשתי אסטרטגיות ניתוח מניות עיקריות:

ניתוח טכני

ע"פ שיטה זו, הסוחרים למעשה מנתחים מבחינה גרפית את התנהגות מחיר המניה, מתוך ציפייה של מה שהיה, הוא שיהיה. למשל – כאשר מס' פעמים תיראה נסיגה של מחיר מניה ממחיר כלשהו על הגרף, סוחרים יטו להסיק כי גם בפעם הבאה שהמחיר יגיע לשם, הוא יסוג ועל כן, הם ישאפו לקנות או למכור את המניה מחוץ לטווח הזה. 

דוגמא אחרת היא כאשר המחיר מייצר תבנית מסויימת כמו למשל תבנית של "תעלה" – טווח מסויים בו המחיר נסחר, מה שיגרום לסוחרים לתכנן את המסחר שלהם בקצוות של אותו הטווח. 

ניתוח פונדמנטלי

סוג אחר של ניתוח הוא ניתוח פונדמנטלי. ניתוח זה מתבסס על לימוד הדוחות הכספיים של החברה, בטרם תבחרו להשקיע בה. המטרה היא למעשה לבדוק מה קורה מתחת לפני השטח ולהסיק מסקנות על עתיד מחיר המניה של החברה לאור מצבה הפיננסי הנוכחי.

בניית תיק השקעות למסחר במניות

כדי לבנות תיק השקעות בצורה אפקטיבית, השתמשו בעקרונות הבאים:

 • להשקיע במה שמכירים 

וורן באפט- אחד המשקיעים המוערכים ביותר בעולם כיום, חוזר על עקרון זה בכל הזדמנות שיש לו. פשוט להשקיע במה שמכירים. למשל, אם יש מותג כלשהו שאתם מכירים ואוהבים, ואינכם יכולים לדמיין מצב שבעוד 100 שנה המותג הזה ייעלם, השקיעו בו. ניקח למשל חברות כמו קוקה קולה או מקדונלדס, סביר להניח שאלו חברות שיהיו קיימות גם עוד 100 שנים, נכון?!

 • השקיעו במניות דיבידנד 

מניות דיבידנד אלו מניות שפשוט נוהגות לחלק דיבידנד עבור עצם ההחזקה בהן. הדיבידנד לרוב יהיה אחוז מסויים מהערך הכספי של המניה. ישנן חברות שמחלקות דיבידנד על בסיס שנתי, רבעוני ואפילו חודשי. אז מי אמר הכנסה פסיבית ולא קיבל?!

 • גיוון זה שם המשחק

אחד העקרונות החשובים ביותר הקיימים בתחום המסחר הוא עקרון הגיוון. בפשטות זה אומר- אף פעם לא להשקיע הכל במקום אחד. פזרו את ההשקעות שלכם, גוונו את התיק בסוגי מניות מסקטורים שונים ואף גוונו את הפעילות משמע, הקצו סכום כלשהו לביצוע השקעות ארוכות טווח, סכום כלשהו לביצוע השקעות לטווח בינוני- סווינג, ואם אתם רוצים להיות גם פעילים יותר, הקצו חלק מההון בתיק גם לצורך ביצוע מסחר יומי.

בצעו מסחר במניות - עם TradeStation

 • מסחר במניות בארה"ב ידידותי למשתמש ועושה שימוש גם באסטרטגיות מסחר טכניות ופונדמטאליות.
 • חבילות נתוני שוק בזמן אמת.
 • ביצועי מסחר במניות  במהירות גבוהה במיוחד.
 • גישה מהירה לבורסות המובילות .
 • מעקב על התראות מותאמות אישית על מאות סימבולים בחלון אחד.
 • מחקר על מסחר במניות בהתבסס על מאות שדות נתונים טכניים ופונדמנטליים היסטוריים ובזמן אמת.
 • בצעו back testing לרעיונות שלכם עם עשרות שנים של נתוני שוק- והפכו את המסחר שלכם לאוטומטי.
 • גישה ישירה לבורסות ולעושי השוק בארה"ב.
 • צפיה בעומק שוק ושליחה של פקודות מורכבות בקליק אחד- הכול ממסך אחד.
 • חיפוש לאחור לתקופה של יותר מ-90 שנים של נתוני שוק – כולל אוטומציה של המסחר שלכם.
 • ביצוע מחקר על כל מניה – בהתבסס על מאות נתונים פונדמנטליים והיסטוריים בזמן אמת.
 • "הישארו עם האצבע על הדופק" של השווקים – עם רשימות מקיפות של סימבולים ואינדיקטורים מועדפים.
דילוג לתוכן

  פתיחת חשבון

  מאשר קבלת חומר פרסומי ושיווקי מחברת עלית פלטפורמס בעמ ו/או או כל צד ג מטעמן ו/או או הקשור אליהן