שלושה צעדים שכדאי לעשות על רקע האינפלציה בארה"ב

שלושה צעדים שכדאי לעשות על רקע האינפלציה בארה"ב

שלושה צעדים שכדאי לעשות על רקע האינפלציה בארה"ב

על רקע מצב האינפלציה בארה"ב, זה הזמן לוודא שאתה עושה את הדברים שיועילו לתיק ההשקעות שלך ומוותר על אלה שעלולים להזיק לו

האינפלציה בארה"ב ללא ספק מתונה יותר היום מאשר הייתה לפני שנה. אך היא לא מספיק מתונה כפי שהפדרל ריזרב (הפד) היה רוצה שהיא תהיה, כי כידוע, היעד הרצוי על הפד הוא 2%. למעשה, בחודשים האחרונים לא רק שהיא לא ירדה, אלא היא אפילו מעט התרחקה מהיעד הזה ובמילים אחרות היא התחממה במקום להירגע. זה כמובן אומר שהפד, שהעלה את הריבית כמה וכמה פעמים כדי להיאבק באינפלציה, כנראה ישאיר את שיעורי הריבית האלה גבוהים למשך זמן רב יותר.

שיעור האינפלציה בארצות הברית (USYRYY)
שיעור האינפלציה בארצות הברית (USYRYY)

המצב הזה בעצם עיצב מחדש את התחזיות של משקיעים ואנליסטים על השווקים וזה אמור לשלוח לנו גם מסר: לא לשבת סתם בשוק ולהמתין משום שכשיש שינויים בסביבה הכלכלית, זה גם הזמן לבדוק את עצמך ולוודא שאתה עושה את הדברים שיועילו לתיק ההשקעות שלך ומוותר על אלה שעלולים להזיק לו.

אז בואו נעבור על שלושה צעדי השקעות בזמן אינפלציה שתוכלו לקחת בזמן ההמתנה והציפיה שהאינפלציה תרד כדי להגן על תיק ההשקעות.

ראשית, לעיין מחדש בהקצאות שיש לך בתיק

כשהאינפלציה נרגעת והפד מתחיל להוריד את הריבית, זה הזמן שבו המניות נוטות לעלות. הבעיה היא שהדרך להורדת האינפלציה היא לא איזו מפת דרכים מושלמת שכל צעד בה ברור ובטוח וזו גם אחת הסיבות לכך שהעיתוי המדויק של ירידת הריבית גם הוא עדיין לא ברור. וזה דיי בסדר כי אחרי הכל, השקעות זה עיסוק לטווח ארוך לכן יש לעשות התאמות לתיקים מתוך מחשבה על התמונה הגדולה. אם יחד עם זאת, יש כמה דברים שכדאי להיות מודע להם.

קודם כל, אפשר לקבל יותר הגנה מפני עליית ריבית אם מחזיקים באגרות חוב קצרות יותר. אבל אם שוק האג"ח רואה עלייה כשהתשואות יורדות (זיכרו שמחירי האג"ח עולים כשהתשואות שלהם יורדות), יהיו לך רווחי הון נמוכים יותר מאלה שהיו לך עם אג"ח ארוכות יותר. ואם תהיה האטה כלכלית גדולה, היא תוביל אותנו לתרחיש הזה – היא תגרום לאג"ח ארוכות יותר לעלות יותר מאשר האג"ח הקצרות יותר.

ואכן כך הדברים אמורים לעבוד: אג"ח בדרך כלל נותנות לתיק ההשקעות את היתרון של גיוון ואיזון כי בתקופות של לחץ כלכלי, הן בדרך כלל נעות בכיוון ההפוך למניות. אז החזקה של אג"ח ארוכות וגם קצרות יכולה להיות דרך יעילה לתמוך בביצועי הפורטפוליו שלך מול כל מה שעשוי להתפתח עם הכלכלה בעולם.

היתרונות של הגיוון יכולות להיות מיושמות גם על חלקים אחרים בתיק ההשקעות, בעיקר מניות. בעוד שסקטורים מסוימים בדרך כלל מסתדרים טוב יותר מאחרים בתקופות של חוסר אינפלציה, כמו שירותי בריאות ומוצרי צריכה, החזקות גדולות ממגזר מסוים בתיק לטווח קצר כדי לנסות לקטוף רווחים מהירים יכולות להיות צעד מסוכן. אז כדאי לוודא שההשקעות בתיק מגוונות מבחינת אזורים, מגזרים וסוגי נכסים שונים.

שנית –  להמשיך ולהכניס כסף לשקעות בתיק

סביבת אינפלציה שעשויה להישאר גבוהה יותר למשך זמן רב יותר יכולה להוביל אותנו לשנה לא הכי נוצצת בשווקים, וזה יכול להימשך מעבר למה שחזו כלכלנים מסוימים אפילו לפני כמה חודשים, מה שבתורו גם עשוי לבלום את העליות היפות שראינו בשוק.

אך עם זאת, הכלכלה האמריקאית מפגינה עוצמה הרבה יותר ממה שציפו וזאת בעיקר בזכות שוק עבודה חזק באופן דיי מפליא וההוצאות של הצרכנים, כלומר, יש לנו כאן גם נקודות אור. (גם אם זה אומר שהבנק המרכזי לא ימהר להוריד את הריבית). במילים אחרות, זה יהיה נכון לומר שהתמונה הגדולה כאן דיי מעורבת. ולכן, הירידות שראינו לאחרונה עלולות להימשך אפילו עד סוף השנה.

לכן זה רק הגיוני להמשיך להוסיף בהדרגה כסף לשוק בהתאם לאסטרטגיית ממוצע עלות דולר, או השקעה של סכום מוגדר במרווחי זמן קבועים, כי זו דרך טובה להתגבר על כל התנודתיות הזו.

שלישית, כדאי להתאים את אחזקות המזומנים

מזומנים אולי לא מציעים לנו פוטנציאל לתשואות סופר גבוהות, אבל הם עדיין חלק מרכזי בכל תיק שמאוזן כמו שצריך.

עכשיו, כשקצב עליות המחירים יורד, שיעורי החיסכון הגבוהים ביותר ינצחו את האינפלציה בפער גדול עוד יותר, מה שעלול לפתות את המשקיעים לשמור על החזקת המזומנים באופן כבד. זה נשמע מובן, אבל בטווח הארוך יותר, זה יכול להיות פחות מניב. כי אנליסטים שבחנו נתונים היסטוריים, מצאו שבתקופות של שלושה חודשים ומטה, הסבירות שיש למזומנים או למניות לנצח את האינפלציה היא זהה. עם זאת, כשמדובר בתקופות השקעה של 20 שנה, רואים כי שהסבירות שהמניות יעלו על האינפלציה היא 100%, בזמן שעם החזקת מזומנים היא הייתה רק כ-60%.

יש כמובן סיבות טובות להחזיק במזומן. זה מאד שימושי למקרי חירום וקניות לטווח קצר ויכול גם לתת למשקיעים את הגמישות לנצל במהירות הזדמנויות קנייה טובות שצצות. אבל כשיש לך חיסכון נוסף שאתה יכול להרשות לעצמך לא לגעת בו במשך חמש שנים או יותר, שוק המניות בדרך כלל מוכיח שהוא מנצח זאת ולא משנה מה גובה החיסכון.

אין בכתוב כל המלצה לביצוע פעולה כלשהי, כולל רכישה/קנייה/החזקה של סוגי ניירות הערך המופיעות בכתבה. ככלל, חובה על הקורא לעשות מחקר מעמיק בהתייחס לכל רעיון השקעה שהוא.

הצטרף אלינו היום והחל לסחור עם מערכת המסחר בבורסה הטובה בעולם עם אפליקציית מסחר בשוק ההון מתקדמת ביותר וכלי ניתוח נוספים.

0 – דמי ניהול.
0 – דמי החזקה.
0 – דמי טיפול בדיבידנד.

רק 1 סנט למניה, מינימום $1 לעסקה.

אינפלציה
דילוג לתוכן

    פתיחת חשבון

    מאשר קבלת חומר פרסומי ושיווקי מחברת עלית פלטפורמס בעמ ו/או או כל צד ג מטעמן ו/או או הקשור אליהן