טריידרים משתמשים באסטרטגיית Covered Call לייצר הכנסה

מ

ה זה Covered Call?

Covered Call זאת אסטרטגיה המשמשת טריידרים ומשקיעים לייצור הכנסה ממניות שברשותם או אשר הם מתכוונים לקנות. על מנת לסחור Covered Call, אתה צריך להחזיק את המניה ולהיות מסוגל לכתוב אופציית קול כנגד אותן מניות. אלה יכולות להיות מניות אשר כבר ברשותך, או כאלה אשר אתה מתכוון לקנות כחלק מאותה אסטרטגיית Covered Call. משקיעים יכולים לצפות פוטנציאל ועליית ערך אדירים לטווח ארוך במניה, אבל בטווח הקצר עשויים לרצות להרוויח פרמיה ממכירת אופציות קול.אסטרטגיית Covered Call יכולה להיסחר לכל תקופת זמן שתרצה.הקולים שאתה מוכר יכולים לפקוע בכל מועד, ממספר ימים בעתיד ועד מספר חודשים או אפילו שנים.

אופציית קול מאפשרת לקונה את הזכות אך לא החובה, לרכוש את המניה במחיר ספציפי(מחיר הסטרייק) במועד ידוע מראש, בעוד מוכר האופציה(הכותב) מחוייב למכור את המניות במחיר הסטרייק, אם הקונה מחליט לממש את האופציות.הקונה משלם למוכר פרמיה עבור הזכות הזאת.

אופציות קול נרכשות מתוך ציפיה שנכס הבסיס יעלה בעוד שמוכר הקול (הכותב) עושה את ההימור ההפוך,שתהיה ירידה במחיר נכס הבסיס,אם נכס הבסיס יעלה ,התיקווה שלו תהיה, שזה יהיה בפחות מהפרמיה שהוא קיבל על מכירת האופציה.

משקיעים יכולים לראות ערך אדיר לטווח ארוך או פוטנציאל במניה, אבל בטווח הקצר עשויים לרצות להרוויח פרמיה מכירת אופציות קול

תרחישים ל-   Covered Call

יש מספר תרחישים אפשריים לאסטרטגיית Covered Call באופציות:

נגיד שמשקיע מוכר אופציית קול במניית טבע למשל, אשר כרגע נסחרת במחיר של 9 דולר ומחיר הסטרייק הוא 15 דולר, הפרמיה על הקול היא 0.7 דולר(כלומר 70 דולר לאופציה על כל 100 מניות).

  • אם במועד הפקיעה ,מניית טבע תסחר מתחת למחיר הסטרייק של 15 דולר,האופציות יפקעו ללא ערך ולא סביר שקונה האופציות ירצה לרכוש אותן במחיר הזה, משום שהוא יכול לקנות אותן במחיר זול יותר בשוק.המוכר ישמור לעצמו את הרווח של ה0.7 דולר מהפרמיה שקיבל ממכירת האופציה והוא ישמור את המניות אשר ברשותו.
  • אם מניית טבע במועד הפקיעה תיסחר מעל מחיר הסטרייק של 15 דולר, האופציה תמומש. לכותב יש עוד לפני הפקיעה החלטה לקבל, הוא יכול לקנות את האופציה בחזרה בהפסד, או לאפשר לאופציית הקול להיות ממומשת ואז הוא יאלץ למסור את המניות אשר ברשותו.

Covered Call נחשבת אסטרטגיה עם סיכון נמוך, אך ישנם מצבי שוק מסויימים אשר הופכים את האסטרטגיה לפופולרית. מצבי השוק הטובים ביותר לסחור Covered Call הם שוק בלי כיוון חד משמעי, או שוק אשר עולה באיטיות.

שווקים אשר עולים במהירות למעלה, או למטה, עלולים ליצור בעיות לסוחר שסוחר ב Covered Call. אם המניה עולה למעלה במהירות רבה מדי, אז אופציות הקול אשר נמכרו יהיו בכסף והסוחר יאלץ למסור את המניות שלו או לקנות את האופציה בהפסד.אם הסוחר נאלץ למסור את המניות שלו והמניה ממשיכה לעלות בערכה, אז הוא יאלץ לקנות אותה בחזרה בעתיד במחיר גבוה יותר.

אם מחיר המניה יורד בחדות, אז הפרמיה שהתקבלה ממכירת האופציה, עלולה לא לכסות על ירידת ערך המניה לאורך הזמן.

 

*אף אסטרטגיית מסחר היא ללא סיכון ועליך להבין את כל הסיכונים באסטרטגיה שלך לפני שאתה סוחר אותה.

Related posts

ההבדלים בין מסחר בזירת סוחר אצל ברוקר לבין מסחר אמיתי

ההבדלים בין מסחר בזירת סוחר אצל ברוקר לבין מסחר אמיתי ההבדלים בין מסחר בזירת סוחר אצל ברוקר לבין מסחר אמיתי באמצעות ברוקר (חבר בורסה) בבורסה – אם לא הבנתם את הכותרת, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הזה!   סוחרים...

קרנות ריט – להשקיע בנדל"ן בלי להשקיע בנדל"ן.

קרנות ריט – להשקיע בנדל"ן בלי להשקיע בנדל"ן. מהן קרנות הריט ומאיפה הכל התחיל? (לצרף ראשי תיבות באנגלית) ובכן, בשנת 1960 התפתחה באמריקה קרן הריט הראשונה, אשר מטרתה הייתה לאפשר לציבור להיחשף לנדלן מסחרי מניב באותו האופן שבו קרנות...

מה הקשר בין חתלתול שואג לשוק ההון?

מה הקשר בין חתלתול שואג לשוק ההון? 150% תשואה על מנית AMC ביום! 400% תשואה על מניית GME ביום! איך זה קורה? ואיך זה נהפך לנושא המדובר ביותר ולשגרה בוולסטריט, ואיך חתלתול שואג קשור לעניין? החתלתול השואג – זה...

    יצירת קשר

    מאשר קבלת מידע