השקעות למתחילים

השקעות למתחילים - יסודות המסחר וההשקעות בשוק ההון!

הירשמו ל- TradeStation בחשבון השקעות למתחילים ותתחילו לסחור כמו מקצוענים

בכתבה זו אנו הולכים לפרוס את היסודות של עולם של השקעות למתחילים המופלא ו- מסחר בשוק ההון. אך אל דאגה, אנחנו הולכים להקל עליך וגם להסביר לך איך לפתוח חשבון מסחר!

לפני שנתחיל להסביר על השקעות למתחילים, נשאלת השאלה: למה לסחור או להשקיע ומה זה בכלל השקעה? כלומר, חשוב להבחין בין חיסכון להשקעה.

חיסכון משמעותו להכניס את כל המזומנים שלך לחשבון בנק, בעוד שהשקעה היא שימוש במזומן לרכישת נכסים, כמו מניות בחברות למשל. יכול להיות שיש לך כבר חיסכון שימושי של  מזומנים, אבל הבעיה היא שעם הזמן האינפלציה תפחית את ערך החיסכון הזה.

האינפלציה פירושה בעצם שכל שקל או דולר, אירו וכו', קונה פחות דברים, בין אם זה משחת שיניים, ג'ינס או כל דבר אחר שתרצה. וההפסדים האלה גדלים בהתמדה לאורך זמן. לדוגמה, במשך כ-25 שנים, שיעור אינפלציה צנוע של 3% יקצץ את ערך המזומנים שלך בחצי.

בנקודה זו ההשקעה נכנסת לתמונה. בעיקרו של דבר, השקעה עוסקת בניסיון לגדל בהתמדה את כמות הכסף שלך. יש לקוות שעם הזמן, הרווחים השנתיים הקטנים יחסית יתפתחו למשהו משמעותי.

לפני הכל, במסחר והשקעות יש משהו אחד שתצטרך לקחת על עצמך: סיכון. סיכונים גדולים יותר = רווחים גדולים יותר. מבחינת משקיעים רבים, המטרה פשוטה. לעצור את שחיקת החסכונות שלהם באינפלציה, והמטרה שלנו בעלית פלטפורמס היא לספק לכם את כל הכלים, ידע, המידע ולא פחות חשוב, המיומנויות שאתם צריכים כדי להתמצא בנושא ולהיכנס אליו עם בטחון עצמי, אז בואו נסביר תחילה את ארבעת כללי הזהב של השקעה…

כלל ראשון – השקעות למתחילים מחייב איזון בין סיכון לסיכוי (גמול).

אם השקעה מניבה תשואה טובה, כמעט בטוח שהיא בסיכון גבוה יותר מאשר השקעה שמניבה לך תשואה צנועה. התמורה היא פיצוי עבור לקיחת הסיכון הזה. אם מישהו אומר שהוא מקבל תמורה גבוה מאד מהשקעה בנכס בטוח מאד – יש מקום להטיל בכך ספק. כל אחד צריך להבין עם עצמו איזו רמת סיכון מקובלת עליו.

השקעות למתחילים , השקעות , חשבון מסחר , מסחר בשוק ההון

כלל שני – נזילות

השקעות למתחילים רבות מחייבות אותך לנעול כסף במקום שהוא לא מאד נזיל, כלומר, יהיה קשה למכור אותו במהירות. משקיעים מקצועיים יאמרו שהם לא נזילים. בפועל, זה אומר שתמיד כדאי להחזיק קצת מזומן בהישג יד למקרי חירום. רוב היועצים הפיננסיים מציעים שקרן החירום שלך צריכה להיות בערך בגובה של שלושה חודשי משכורת.

כלל שלישי - להיות מודעים, במיוחד עבור השקעות למתחילים, להשפעות המופלאות של ריבית דריבית.

מהי ריבית דריבית? בואו ניקח דוגמה. אם השקעתם 100$ בנכס שמשלם תשואה של 10%. אחרי שנה יהיו לך 110 דולר. ואז אחרי השנה השנייה יהיו לך 121$ כי אתה מקבל ריבית על $100 המקורי וגם על ריבית 10$ מהשנה הראשונה. ואם השארת את ה-100 דולר האלה לבד למשך 10 שנים, היית צובר 259 דולר נאים. הסיר שלך יגדל באופן אקספוננציאלי לאורך זמן, שכן בכל שנה, התשואות נבנות זו על זו.

סביר להניח ששמעתם את המשפט "תתחילו להשקיע כמה שיותר צעיר". ואכן, הזמן הטוב ביותר להתחיל להשקיע הוא, ובכן.. לפני 20 שנה. אבל נחשו מה הזמן השני הכי טוב? כן, ממש עכשיו.

כלל רביעי - בחירת נכסים

גיוון הוא כלל כללי אך חשוב והוא אומר שאין לשים את כל הביצים בסל אחד, כדאי לפזר את הכסף על מספר נכסים שונים. כך שהפסדים יקוזזו מהרווחים. ובמילים אחרות, לבנות תיק מגוון שכולל מניות, אגרות חוב, סחורות, מטבעות קריפטו.

אקטיבי או פאסיבי עבור השקעות למתחילים?

אז עכשיו אתה יודע את היתרונות של השקעה, וכמה כללי יסוד, בואו נתחיל להסתכל על כמה מגישות ההשקעה השונות.

חשוב להחליט האם להיות משקיע אקטיבי או משקיע פסיבי. שתי האסטרטגיות הללו נהדרות, אבל עדיין זה תלוי באישיות שלך והזמן שתוכל להשקיע ולהתחייב לו על מנת לבחור את האסטרטגיה בדרך המתאימה והטובה ביותר עבורך.

להיות משקיע פסיבי

משקיע פסיבי נוטה לפזר את הכסף שלו על פני כמה קרנות. בדרך זו הוא יכול להרשות לעצמו להישען לאחור ולא להקדיש להם יותר מדי זמן ומחשבה. אחת לתקופה הוא עושה בדיקה לראות איך ההשקעות שלו מתקדמות, עושה הערכה ועושה שינויים בהתאם. יש משקיעים שאומרים שזה משאיר להם יותר זמן ללגום קוקטיילים על החוף …

להיות משקיע אקטיבי

משקיעי אקטיבי, הוא קצת יותר פעיל. הוא יבדוק את ההשקעות שלו באופן קבוע הרבה יותר, וכל הזמן יחפש בשווקים אחר הזדמנויות לקנות או למכור כשהמטרה של המשקיע/סוחר האקטיבי היא כמובן לקנות נמוך ולמכור גבוה. כאן חשוב לזכור שאתה לא לבד בשוק הזה ויש עוד מיליוני אנשים שמנסים לעשות בדיוק את אותו הדבר, ולא כולכם יכולים להיות מנצחים.

נקודה חשובה נוספת: בהחלט אפשר לשלב פעולות ואסטרטגיות: אפשר לפצל את הכסף ולשמור חלק במזומן בבנק, להשקיע חלק בקרן פסיבית, ולהשתמש בשאר כדי לסחור באופן אקטיבי בכמה הצעות עם סיכון גבוה יותר (בתנאי שאתה דואג לנהל את הסיכונים הכרוכים בכך).

השקעות למתחילים , השקעות , חשבון מסחר , מסחר בשוק ההון

לסיכום 4 הכללים עבור השקעות למתחילים:

 • השקעות למתחילים מחייב איזון בין סיכון לסיכוי (גמול).
 • נזילות.
 • להיות מודעים, במיוחד עבור השקעות למתחילים, להשפעות המופלאות של ריבית דריבית.
 • בחירת נכסים.

פתיחת חשבון השקעות למתחילים אצל ברוקר

כדי להיות משקיע תצטרך להקים חשבון השקעות למתחילים אצל ברוקר. דרך הברוקר תוכל לתת בנוחות את הפקודות שלך בפלטפורמת המסחר, בקלות רבה כמו להזמין פיצה… בחירת הברוקר היא שלב חשוב ביותר שאין להתפשר עליו. ומומלץ לפתוח חשבון אצל ברוקר אמין, מפוקח כראוי, כגון טריידסטיישן שמעניקה למשקיעים ולסוחרים פלטפורמה עטורת פרסים הממוקמת שנים רבות בראש רשימת מערכות וכלי המסחר המובילים בעולם.

לשם כך נדרש ניסיון שאותו תוכלו לצבור, בין היתר, באמצעות ניסוי וטעיה. חומרים בנושא ניתן למצוא בטריידסטיישן (TradeStation) וכן באתר של עלית פלטפורמס (Elite Platforms).

השקעות למתחילים , השקעות , חשבון מסחר , מסחר בשוק ההון

הצעדים בחשבון השקעות למתחילים שאתה יכול לנקוט כדי להשקיע - איך להתחיל ומהן האפשרויות?

אם אתה שם בצד חלק מתלוש המשכורת בכל חודש, יש לנו טיפ אחד מהיר: נסה להעביר כסף לחסכונות שלך ברגע שאתה מקבל את המשכורת במקום להמתין לסוף החודש. או, כפי שמגדיר זאת המשקיע המפורסם וורן באפט: "אל תחסוך את מה שנשאר לאחר ההוצאות. תוציא את מה שנשאר לאחר החיסכון." (וורן באפט)

בנוסף, עליך להחליט האם להשקיע סכום חד פעמי, או במקום זאת להשקיע סכומים באופן שוטף וקבוע. אם באופן קבוע – תוכל לפזר את התשלומים שלך על פני תקופה ארוכה יותר, זה נקרא "ממוצע עלות הדולר" וחוסך ממך את הקושי שבתזמון השווקים

כדי להבין יותר את התחום השקעות למתחילים שווה גם לקחת קורס בתחום ולפתוח חשבון מסחר בברוקר טריידסטיישן.

אין בכתוב כל המלצה לביצוע פעולה כלשהי, כולל רכישה/קנייה/החזקה של מניות המופיעות בכתבה. ככלל, חובה על הקורא לנקוט בגישה ביקורתית ולעשות מחקר מעמיק בהתייחס לכל רעיון השקעה שהוא.

הצטרף אלינו היום ותהנה מערכת המסחר בבורסה הטובה בעולם עם עמלות המסחר האטרקטיביות בישראל.

0 – דמי ניהול.
0 – דמי החזקה.
0 – דמי טיפול בדיבידנד.

רק 1 סנט למניה, מינימום $1 לעסקה.

מה חשוב לך לבדוק בבחירת הברוקר עבור השקעות למתחילים ?

פתיחת תיק השקעות וחשבון השקעות יכול להראות כמו תהליך קשה ומסובך, אבל הוא לא חייב להיות כזה.
הצעד הראשון בפתיחת חשבון השקעות הוא למצוא את הברוקר הנכון. על ידי סקר שוק מהיר, תוכלו לעשות השוואות בין ברוקרים ובתי השקעות ולמצוא את הגוף שמתאים לכם. חשבון ההשקעות מאפשר לכם גישה למערכת מסחר וביצוע פקודות.

מה אתה צריך לבדוק לפני שאתה פותח חשבון השקעות למתחילים ?

לפני הכל, הקריטריון החשוב ביותר הוא העמלות. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של פתיחת חשבון השקעות עצמאי לעומת ניהול תיק ההשקעות דרך צד שלישי – הוא הוזלת עלויות ההשקעה. ומהסיבה הזאת, העמלות הם אחד המרכיבים הכי חשובים בקבלת ההחלטה של איפה פותחים את חשבון ההשקעות.

עוד קריטריון חשוב לא פחות – הוא מערכת המסחר. כשאנחנו בודקים את מערכת המסחר, נצטרך לבדוק אלמנטים שונים כמו: האם המערכת מספקת ציטוטים בזמן אמת, איזה פיצ'רים קיימים במערכת, והאם היא עדכנית ועובדת עם טכנולוגיה מתקדמת.

והקריטריון הנוסף הוא מה שעות הפעילות של מוקד התמיכה והאם הברוקר מספק מענה אנושי ושירות הוגן.

איך פותחים חשבון השקעות למתחילים ?

אחרי שקיבלתם את ההחלטה לפתוח חשבון השקעות דרך ברוקר או בית השקעות שיתווך בינכם לבין הבורסה, תוכלו להרשם דרך האינטרנט בתהליך רישום פשוט ומהיר.

ברוב המקרים תצטרכו להצטייד ברישיון/דרכון/תעודה מזהה ולאחר שתסיימו את הליך ההרשמה ותקבלו שם משתמש וסיסמה, תצטרכו להפקיד את הסכום שאותו אתם מעוניינים להשקיע, ומיד לאחר מכן תוכלו להתחבר למערכת המסחר ולהתחיל לסחור.

עם הטכנולוגיה של היום, אתם יכולים לסחור מכל מקום עם חיבור לאינטרנט. אתם יכולים לעשות את זה מהמחשב בבית, מהטאבלט או מהסמארטפון שלכם.

תוך כמה זמן ניתן לפתוח חשבון השקעות למתחילים ? חצי שעה בלבד!

פתיחת תיק השקעות, כיום הוא הליך שיכול להתבצע בתוך חצי שעה דרך הברוקר טריידסטיישן. קניה ומכירה של מניות יכולה להיות בהרבה פחות משניה. מהירות העסקאות כיום במניות אינה מושפעת מהעובדה שמספר העסקאות הוא אדיר, עקב התקדמות הטכנולוגיה. לעומת זאת, כמעט כל עסקה אחרת, למשל עסקאות נדל"ן, מתנהלות כל כך לאט, עם כל הניירת הנדרשת וניהול המשא ומתן הכספי, והעסקאות הללו נסגרות בטווחים של חודשים. גם יציאה מהנכס שקנינו הינו תהליך שלוקח חודשים ולכן הנזילות תהיה מאוד נמוכה יחסית למניות.

פתיחת חשבון השקעות בברוקר טריידסטיישן

אם כבר הגעתם להחלטה שאתם מעוניינים לפתוח תיק השקעות, אחת הדרכים הטובות היותר היא באמצעות הברוקר טרייד סטיישן. על מנת לפתוח תיק השקעות בברוקר יש להשאיר פרטים באתר זה ונעזור לכם בכל התהליך.

עמלות קניה ומכירה בטריידסטיישן:

1 סנט למניה, מינימום 1$ לעסקה.

1$ לאופציה.

1.5$ לחוזה עתידי.*

50 סנט לחוזה עתידי מיקרו.*

*עמלת ברוקר, פר חוזה, פר קניה/מכירה.

השקעות למתחילים , השקעות , חשבון מסחר , מסחר בשוק ההון

חשבון השקעות למתחילים , מהם מסלולי ההשקעה הקיימים?

כמה דרכים בסיסיות לעקוב אחרי סנטימנט המשקיעים בשוק המניות באמצעות טריידסטיישן:

נראה כיצד נוכל להתעדכן בשינויים בסנטימנט בשוק ההון. נתאר מספר טכניקות בסיסיות שיסייעו לגלות תחומים מובילים חדשים בכל זמן. אלה יוכלו גם לסייע לנו להימנע ממלכודות ערך, או להיכנס באיחור למניות אשר מאבדות קונים.

הנה כמה דרכים בסיסיות לעקוב אחרי סנטימנט המשקיעים בשוק המניות:

 1. מעקב אחר סקטורים עם תעודות סל (ETFs)
 2. צפייה ומעקב אחר מניות המגיעות לשיאים חדשים
 3. להסתכל מחוץ לאינדקסים מסורתיים
 4. לשים לב למסגרת הזמן

1. מעקב אחר סקטורים עם תעודות סל (ETFs)

השקעה בסקטורי צמיחה: מי שמשקיע בתחומים אלו מאמין ברווחים מחדשנות ולא השקעות המצריכות כלכלה יציבה.

SPDR Technology ETF (XLK)

Invesco QQQ Trust (QQQ)

Market Vectors Semiconductor ETF (SMH)

השקעה גלובלית: מי שמשקיע בתחומים מניח הנחות של כלכלה בינלאומית חזקה או/וגם בדולר חלש.

iShares MSCI Emerging Market ETF (EEM)

מקלטים בטוחים: מי שמשקיע בתחומים אלו, משקיע במצב שוק כאשר אנשים מלאי פחד, אבל הם יכולים להתקשות כשהכלכלה חזקה.

Market Vectors Gold Miners (GDX)

iShares 20+ Year Bond ETF (TLT)

SPDR Consumer Staples (XLP)

SPDR Utilities (XLU)

2. צפייה ומעקב אחר מניות המגיעות לשיאים חדשים עבור השקעות למתחילים

עוד טכניקה קלה, אך בדרך כלל ויעילה, היא לצפות ולעקוב אחר מניות שמגיעות לשיאים חדשים. הדבר יכול להראות כיוונים שאליהם נכנס כסף חדש.

יש כמה דרכים לצפייה ומעקב:

רשימת המניות החמות של טריידסטיישן (Hot Lists), כוללת רשימות של מניות המתקרבות לגבוה ב- 52 השבועות האחרונים, כמו גם מניות אשר פורצות את השער הגבוה ב 52 השבועות האחרונים (חפשו תחת- Equities -> Price Lists).

לטרידסטיישן יש כלי הנקרא סורק, המאפשר לנו למצוא מניות על בסיס האחוז שלהם מתוך הטווח שבין הנמוך של ה-52 שבועות האחרונים לטווח הגבוה של ה-52 שבועות האחרונים  (חפשו תחת  Price -> % of 52 wk High/Low).

כלי מותאם אישית הנקרא: טווח של מספר ימים (In Range Multiple Days) מאפשר למשתמשים למצוא מניות הקרובות לשער הגבוה שלהן על פני תקופת זמן שהמשתמש בוחר. שיטה זו, עובדת בסורק כמו גם ב RadarScreen)  צפה בלינק מעל(

עוד כלי מותאם אישית נוסף הנקרא ימים מאז 52 שבועות גבוה / נמוך, מראה כמה זמן עבר מאז שהמניה עשתה גבוה או נמוך של ה 52 שבועות האחרונים. זה עובד בסורק כמו גם ב RadarScreen .

3. מומלץ להסתכל מחוץ לאינדקסים מסורתיים ב- השקעות למתחילים

שוק המניות עובר לאחרונה תקופה של שינויי היסטורי. תעשיות ותיקות כמו האנרגיה, הפיננסים והקמעונאות, הפכו לפחות בולטות. משקיעים התחילו לעבור גם לעסקים חדשים כמו מכוניות חשמליות, שרותי ענן וחנויות מסחר מקוונות.

שינויי זה, יוצר אתגרים משום שמניות חדשות עשויות לא להיכלל עדיין באינדקסים גדולים ועיקרים כמו S&P500 או הנסדק 100. משקיעים יכולים להתגבר על המכשול הזה בכך שיסרקו מניות ולא יכללו מניות ששייכות לאינדקס

לדוגמא, בטריידסטיישן ניתן:

לסרוק את כל המניות הרשומות בנאסדק.

להוציא מהסריקה מניות השייכות לנאסדק 100 ( TradeStation Symbol Lists -> Index Components -> Nasdaq Indexes -> Nasdaq 100.

 

4. לשים לב למסגרת הזמן בלוח השנה

שוק המניות לעיתים סובב סביב אירועים מרכזיים או תקופות שונות בלוח השנה.

לדוגמא, שימו לב, שלרוב הנאסדק 100 מגיע לשיאים בתחילת ספטמבר. ומתקשה בחודשים שלאחר מכן.

חלק מהאינטרוולים האלה ברורים: חודשים, רבעונים או שנים. אחרים יכולים להיות קשורים לבחירות או לפגישות ולהחלטות של הפדרל ריזרב. או אירועים חד פעמיים כמו מציאת החיסון לקורונה שהייתה ב-9 בנובמבר והחייתה מחדש את תחום האנרגיה, התיירות והשירותים הפיננסים.

בעוד מסגרות זמן יכולות להיות חשובות, לנו אסור להתבסס עליהם. כשאנו בוחנים את השוק באמצעות השיטות המוזכרות למעלה. אנו עשויים לשים לב לתבניות ממסוימות הקורות בזמנים מסוימים. אלה יכולים להיות סימנים מועילים לשגרת משקיעים שיכולים לעזור לנו להעריך את מה שקורה בשוק.

השקעות למתחילים , השקעות , חשבון מסחר , מסחר בשוק ההון

מהו התהליך שאנו צריכים לעשות לבניית חשבון השקעות למתחילים ?

 1. יש להקליד את סימון המניה שאנחנו רוצים לקנות או למכור במערכת.
 2. המערכת תציג לנו את המחירים שבו אנחנו יכולים לקנות או למכור את המניה.
 3. נקליד את מספר היחידות של המניה שברצוננו לקנות.
 4. המערכת תבקש מאיתנו לבחור בין פקודה במחיר שוק (Market) לבין פקודה בהגבלת שער (Limit).
 5. פקודה במחיר שוק מביאה לכך שטריידסטיישן תקנה את המניה במחיר שבו היא נמכרת ברגע זה ממש.
 6. בקניית כמות גדולה מאוד של יחידות של מניה. אזי יש להניח שהכמות תתבצע במספר עסקאות היות ויכול להיות שלסוחר שמציע את המחיר הטוב. אין לו את כמות הסחורה הנדרשת ותהיה גם עסקה עם הסוחר הבא אחריו על מנת לספק את כמות היחידות שבקשנו.
 7. פקודות בהגבלת שער, המערכת תבקש לפרט מהו השער (המחיר) המרבי שנהיה מוכנים לשלם עבור כמות היחידות של המניה שרצינו.
 8. אם רצינו לקנות. ואף אחד לא מוכן למכור את המניות במחיר שביקשנו או במחיר נמוך יותר, הפקודה שלכם המוגבלת במחיר פשוט תמתין בבורסה.
 9. במקרים בהם קנינו מניות לא כל כך סחירות, למעשה המניה הפכה יחסית לנכס לא נזיל. הנכס למעשה דומה לנדל"ן היות ומכירת הסחורה עלולה להשפיע על המחיר. זוהי בדיוק סיטואציה דומה לכך שמוסדיים גדולים כשהם רוצים למכור כמות גדולה של מניות משפיעים על המחיר. וכתוצאה מזה מוכרים במחיר גרוע ומפסידים כסף. לכן, לרוב נרצה לקנות עסקים שבהם יותר מ- 250,000 ממניותיהן נסחרות בכל יום ואנחנו כשמשקיעים לא מחזיקים יותר 1% מכמות המניות הנסחרת.
 10. על מנת שנוכל להרוויח מעליות בבורסה. ועדין להגן על עצמנו מירידות בבורסה כדאי שנכיר את הפקודה Trailing Stop-Loss. פקודה דומה שנקראת Stop-Loss, מאפשרת לנו לקבוע שער נמוך שבו ברצוננו למכור את הסחורה בצורה אוטומטית (ללא שנצטרך לבצע פעולה).
 11. אם מחיר המניה יורד. והשער בבורסה הגיע לשער הנמוך שקבענו. בסוג פקודה זו, אנחנו לא קובעים את השער הנמוך. אלא מה האחוז מתחת למחיר השוק שבו אוטומטית המניות ימכרו. אם מחיר השוק עולה, גם השער הנמוך לביצוע מכירה עולה, אבל אם מחיר המניה יורד, השער הנמוך לביצוע המכירה אינו משתנה.

חשבון השקעות למתחילים בבורסה

חשבון השקעות מורכב מהבנה, ידע, ונכונות להשקיע זמן ומאמץ במעקב אחר השוווקים הפיננסים. אנחנו בטריידסטיישן, מזמינים אותך לקחת את המסחר שלך לרמה הבאה בעזרת הכלים המתקדמים בעולם, המערכת שלנו עטורת פרסים כבר 15 שנים ברציפות ע"י גופים כמו גוגל וסטוק ברוקרס. אנחנו נספק לך מידע עצום וגב כלכלי רחב בדרך להשקעות מוצלחות.

אז למה דווקא טריידסטיישן?

בחירת תוכנת המסחר הנכונה במסחר בבורסה היא מרכיב מאוד משמעותי בדרך להיות סוחר טוב יותר. זאת הסיבה שטריידסטיישן השקיעה בשלושת העשורים האחרונים בפיתוח מערכת המסחר ודאגה לספק חבילה מלאה של כלי מסחר כדי לעזור לסוחרים למקסם את הזדמנויות שלהם ולנהל את הסיכונים שלהם בצורה הטובה ביותר.

למה הלקוחות שלנו נשארים אצלנו?

95% מהלקוחות שלנו בארץ לא עוזבים אותנו מרגע ההצטרפות. אנחנו דואגים לספק בית חם לסוחרים, נותנים מענה מהיר לכל בעיה ודואגים לתת גב כלכלי מלא לכל אחד ואחד. אנחנו שמים את הלקוחות שלנו בעדיפות עליונה וההצלחה שלהם היא הצלחה שלנו.

מה עושה את טריידסטיישן לכל כך אטרקטיבית עבור השקעות למתחילים וגם למנוסים?    

 1. מערכת המסחר שלנו נמצאת בשיא הקידמה הטכנולוגית וממשיכה להתעדכן בכלים החדשניים ביותר באופן מתמיד, המערכת מאוד פשוטה לתפעול, ומביאה איתה חווית משתמש שמשאירה אבק למתחרים. המערכת נוחה להפעלה מכל מקום, מהמחשב, מהאייפד או מהסלולרי ברמה הגבוהה ביותר. לא מדובר רק על פעולות בסיסיות שאפשר לבצע מרחוק, אלה על מגוון פעולות רחב שמכסה את כל הפינות הקטנות שקיימים לסוחרים. גם אם אין מחשב זמין בסביבה. יתרון נוסף, תוכלו בכל עת להיעזר בשלל סרטוני הסבר בשפה העברית של עלית פלטפורמס של נציגות התמיכה, הסרטונים עומדים נתונים לצפייה 24/7.
 2. העמלות הכי נמוכות בארץ בשוק ההון! על מניה תשלמו סנט אחד בלבד, כאשר המינימום לעסקה הוא $1 בלבד! על אופציה תשלמו $1 בלבד ! ועל חוזה מיקרו תשלמו רק חצי דולר ! המחירים האלה הם המחירים הזולים ביותר שניתן למצוא כיום בארץ וזה בגלל שעלית פלטפורמס, נציגות התמיכה של טריידסטיישן בישראל לא גוזרת קופון על גבו של הסוחר בשוק ההון ומציעה ללקוחות את המחיר אותו מקבלים כשפונים ישירות לברוקר ולא נעזרים בצוות התמיכה כאן בישראל וזאת בניגוד לכל חברה מתחרה אחרת, אשר תמיד תציע מחיר גבוה בהרבה מהמחיר המקורי שהברוקר מציע (מהסיבה הפשוטה שהרבה בורקרים, במיוחד בארץ, משתמשים כמתווכים צד שלישי, והם גוזרים עמלות גדולות יותר בגלל העובדה שיש מישהו שיושב בארץ ומדבר איתכם בעברית) .
 3. סיבה נוספת והחשובה ביותר ,היא השירות. השירות של טריידסטיישן בישראל באמצעות עלית פלטפורמס, הוא שירות ברמה הגבוהה ביותר , מענה טלפוני ובמייל לכל בעיה , עם מערך שיעורים וסרטונים על המערכת , שנבנו במיוחד כדי לעשות את חיי הלקוח לפשוטים ונוחים יותר. לטריידסטיישן יש לקוחות רבים בישראל ומהניסיון הרב עם הלקוחות, נוצר שירות ממוקד , יעיל היודע לתת מענה מהיר לרוב השאלות.

יש לכם שאלות נוספות? רוצים לדעת עוד? השאירו לנו פרטים באתר וניצור איתכם קשר, או שתיצרו איתנו קשר טלפונית  – 0777002090

אזהרת סיכון:
אין לראות במידע המפורסם משום המלצה לביצוע פעולות. ו/או  ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או הכוונה ו/או המלצה להשקעה ו/או למסחר מכל סוג שהוא. כמו כן, המידע המוצג הינו לידיעה בלבד. ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו. עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. המסחר בשוק ההון טומן סיכון רב עד לאיבוד סכום ההשקעה. ואינו מתאים לכל אחד.

נסדק חוזים עתידיים
מסחר בחוזים עתידיים בארה"ב

והנה כמה מהיתרונות האמיתיים במסחר בחוזים עתידיים:

ראשית, מדובר בשוק אשר פעיל 24 שעות ביממה, למעט הפסקה יומית אחת קצרה של כשעה (בין 00:00 ל 01:00 בלילה).

כלומר, הסוחר יכול לבצע פעולת קניה או מכירה בכל רגע נתון! ולא פחות חשוב, מתי שנוח לו! בלי להיות כבול לשעות המסחר של אחה"צ.

דמיינו לעצמכם שבעקבות חדשות או התפתחות כלשהי בשווקים, או בעולם, שוק המניות אמור לפתוח בגאפ כלפי מעלה או מטה.

סוחר המניות בעצם כבול לשעות המסחר ה"רגילות" של הבורסה, בהעדר יכולת להגיב, בזמן שסוחר החוזים העתידיים יכול לנצל הזדמנות וכבר להיכנס לטרייד בחוזה העתידי (או לצאת מפוזיציה עליו), במקום להמתין לפתיחת המסחר בשעות הרגילות.

כך גם, הנזילות בחוזים העתידיים על המדדים המובילים היא מהגבוהות בעולם המסחר.

הכניסה  או היציאה מתבצעות בהינד עפעף (ובקליק אחד על העכבר כמובן). החשש מקשיי נזילות או קושי ביציאה מפוזיציה אינו קיים.

פקודת מרקט כמעט ולא תגרום לסטייה רחבה מהמחיר בזמן הפקודה. ורק כדי להמחיש זאת, נפח המסחר הממוצע של חוזה המיקרו על מדד הsp500  הוא כ-700 אלף חוזים ביום.

זאת ועוד, גורם מכריע נוסף הינו השקיפות הקיימת במסחר בחוזים העתידיים.
הבורסה המובילה בעולם המסחר בחוזים עתידיים על המדדים, הינה בורסת ה- CME , הבורסה לחוזים עתידיים בשיקגו בארה"ב, ואף בעצמה נסחרת בשוק המניות.

בכל רגע נתון, הסוחר יכול לצפות בעסקאות אמת שמבוצעות. אין את "היד הנעלמת" או ציטוטים שונים לכל שוק, כמו שקיים במסחר במטבעות למשל (פורקס). הכל שקוף, הכל מפוקח, הכל גלוי!

כל העסקאות מתבצעות במקום אחד לעיני כולם, אין טריקים ואין שטיקים.

 

יתרון משמעותי נוסף הוא המינוף!

כידוע, המינוף משמש כחרב פיפיות, אך השליטה היא בידי הסוחר.
בחוזי המיקרו על ה-SP למשל, המינוף יאפשר לסוחר לסחור מדד שערכו הפיננסו הוא כ-17 אלף דולר עם $1320 בלבד, ואם מדובר במסחר תוך יומי, שדרך אגב, בחוזים ניתן לסחור כמה שרוצים ללא שום מגבלה על מספר העסקאות.

אז הסכום נמוך משמעותית עד לכ-$330 לחוזה, כאשר הרווח/ההפסד שם נספרים על ידי תנועה שהחוזה עושה בנקודות ובמקרה של החוזה הזה– כל נקודת שווה $5 והיא מורכבת מ-4 טיקים (מרווחים קבועים של 0.25), ששווים כל אחד $1.25. כך למשל:אם קניתי חוזה במחיר 2800 והחוזה עלה ל 2801 , הרווחתי 5 דולר ואילו אם הוא ירד ל2799, הפסדתי 5 דולר, החישוב פשוט בדיוק כמו במניות.

שימו לב, שבדר"כ החוזה יכול לעשות בין 20 ל-50 נקודות ביום ממוצע ולעיתים טווח התנועה שלו יכול אף להגיע, כמו שראינו לאחרונה בימים תנודתיים במיוחד, גם לטווח שיכול להגיע למאות נקודות ביום מסחר אחד (!), משמע, רווח פוטנציאלי של עשרות ואפילו מאות של דולרים בעסקה אחת, על חוזה אחד.

יחד עם זאת צריך לזכור תמיד, כי המינוף עובד גם הפוך ולכן דרושה משמעת עצמית גבוהה של הסוחר, לדעת מה הוא עושה, איזו אסטרטגיה הוא מיישם, היכן הוא ממקם את הסטופ וכו' וכל זה לפני הכנסת הפקודה כמובן. כך, שמסחר בחוזים עתידיים מחייב את הסוחר ללמוד, להתפתח, להתקדם ולהפוך לסוחר מקצועי.

 

זאת ועוד, בחוזים עתידיים תמיד תוכלו לעשות לונג או שורט!

המסחר בחוזים עתידיים מאפשר לפעול בשני הכיוונים, לונג או שורט, וזאת בקלות רבה. לא יהיה מצב הדומה למסחר במניות בו הברוקר לא תמיד מסוגל לספק ולאתר מניות למסחר בשורט.

לסוחר היומי, הכניסה לפוזיציית שורט במהלך יום המסחר יכולה להתבצע בקלות, תוסיפו לכך את הנזילות הגבוה ותקבלו "גן עדן" לסוחרי שורט.

ואם כבר התחלנו לדבר על אסטרטגיות, דמיינו מצב שבו אתם בפוזיציית לונג על מניות מסויימות, ובדיוק באותו בזמן, אתם בפוזיציית שורט על אחד מהחוזים על המדדים, כן, הבנתם נכון, במקרה כזה החוזה יוכל לשמש אתכם ככלי לגידור וניהול הסיכון בפוזיציות, ממש כמו שהגופים המוסדיים עושים!

נוסף על הכל, החוזה העתידי העוקב אחר המדד, לעיתים רבות יכול לשמש כמצפן לכיוון השוק– פעמים רבות, כאשר מניות נכללות באחד המדדים, ניתן לראות כי התנהגותן זהה כמעט להתנהגות החוזה העתידי, שהריי הן נכללות במדד, אשר "סוחף" את כל השוק (באמצעות המניות הדומיננטיות שבו), דבר אשר יכול לכשעצמו לשמש כאינדיקציה, לאן פני השוק, בין אם לטווח הקרוב (דקות, שעות) ובין אין לטווח זמן ארוך יותר.

סוחרים בחוזים עתידיים שלא מתגוררים בארצות הברית- לסחור מתי שבא לכם, כי נוחות זה שם המשחק

סוחרים ומשקיעים רבים אשר פעילים בשוק ההון האמריקאי ולא גרים בארה"ב, נתקלים לעיתים רבות בקושי הנובע משעות המסחר, שלעיתים יכולות להיות פשוט לא נוחות לסוחר הישראלי. הרי שוק המניות האמריקאי נפתח רשמית בשעה 16:30 שעון ישראל וזו כידוע שעה דיי לא נוחה למרבית הסוחרים הישראליים היות ובשעה זו לרוב הם יבלו בעבודה, או בפקקים בדרכם הבייתה חזרה מהעבודה. כך שאת מרבית האקשן והמומנטום, הסוחר הישראלי הממוצע כנראה יפספס ואם לא דיי בכך, השוק נסגר בשעה 23:00 שעון ישראל, כך שיום המסחר מסתיים יחסית מאוחר בלילה.

לעומת זאת, במסחר בחוזים עתידיים, לא כך הדבר! שוק החוזים העתידיים פתוח בימים שני עד שישי, במשך 23 שעות ביממה! כאשר הפתיחה מתבצעת בכל יום בשעה 01:00 (לילה, שעון ישראל) והסגירה בשעה 00:00 (לילה, שעון ישראל). משמע, המסחר בחוזים עתידיים מציע גמישות גדולה לסוחר הישראלי, כך שיוכל להתאים לעצמו את המסחר לכל שעה שיבחר, בין אם זה בשעות הבוקר המוקדמות, הצהריים או הלילה.

לאור העובדה כי מדובר במכשירים פיננסיים מאוד מוכרים למשקיעים, הסחירות בהם גבוהה יחסית ברוב שעות היום, כך שבכל רגע נתון ניתן להיכנס ולצאת מפוזיציות, לונג או שורט, במרווחים (SPREAD) דיי קטנים.

כשאנחנו מדברים על פתיחת פוזיציות שורט (מכירה כאשר הסוחר אין לו את הסחורה בזמן המכירה), במסחר במניות ישנן הגבלות בפתיחת פוזיציות שורט שהרי על מנת שהסוחר יוכל לפתוח פוזיציה בשורט, על הברוקר להשאיל לו מניות לשם כך ובמידה והברוקר אינו מחזיק בכמות מספקת של המניות הללו, לא יוכל הסוחר להשאיל את המניות לשורט. לעומת זאת, במסחר בחוזים עתידיים, שהינו נייר ערך לכל דבר, אין חיה כזאת! ניתן לפתוח פוזיציית שורט בכל עת שמתקיים מסחר.

"לסוחר המתחיל כדאי לשים בצד את כל ה"סיפורים" שהוא שמע על חוזים עתידיים ולהתרכז בעובדה שמדובר במסחר רגיל לכל דבר, רק עם יתרונות משמעותיים!"

כדי לסחור בחוזה עתידי, הסוחרים נדרשים להפקיד ביטחונות, אשר יממנו את חשבונך במקרה של הפסדים.

לדוגמה, כדי לסחור בחוזה נפט גולמי אחד, ידרשו בטחונות של $5,000, אשר שווה ערך להחזקה של 1000 חביות נפט גולמי. חוזה עתידי של נפט גולמי מייצג 1000 חביות נפט גולמי ששוויה הוא כ-$60 לחבית, כלומר שווי פוזיציה של $60000.

כל מהלך מלא של נקודה אחת(דולר אחד במחיר לחבית) במחיר הנפט הגולמי, תגרום למחזיק החוזה העתידי להפסד או רווח של $1000, כמובן תלוי בכיוון. לסוחרי יום שאינם מחזיקים בפוזיציה ליום הבא, מאפשרים להפקיד רק  12.5% עד 25% אחוז מסכום הבטחונות הנדרש מסוחרים שמחזיקים בפוזיציה ליום הבא.

מומלץ ללמוד אילו חוזים עתידיים לקנות או למכור ומתי העיתוי הנכון לקנות או למכור, מתי כדאי להחזיק בפוזיציה ומתי כדאי לסגור את הפוזיציה שלך.

לשם כך נדרש ניסיון שאותו תוכלו לצבור באמצעות ניסוי וטעיה. חומרים בנושא ניתן למצוא בטרייד סטיישן (TradeStation) באתר של עלית פלטפורמס (Elite Platforms).

כמה סיבות ממש טובות לסחור על חוזים עתידיים

סוחרי מניות, האם תהיתם כיצד לשפר את הביצועים שלכם ע"י ביצוע מספר שיפורים בדברים שהיוו לכם מגבלה?

כגון:

 • שיפור הנזילות שתקבלו,
 • שיפור השקיפות הקיימת במסחר,
 • הגדלת שעות המסחר על מנת לאפשר מסחר כמעט מסביב לשעון,
 • הגדלת היחס שבין כמות הביטחונות הנדרשים לבין גודל הפוזיציה והרווח/סיכון הפוטנציאליים בעסקה,
 • שיפור היכולת בקבלת החלטות מסחר, ניהול אסטרטגיות ואף גידור.

אם עניתם כן, אפילו לחלק מהתשובות, הגיע הזמן שתבחנו מסחר בחוזים עתידיים שתקפיץ אותכם בכמה רמות ביכולות המסחר שלכם.

תשכחו ממה שספרו לכם על חוזים עתידיים…

תשכחו מה שסיפרו לכם על חוזים עתידיים, ועל מנת לדייק את הכותרת, הכוונה היא לחוזים עתידיים על מדדים ( כמו למשל ה-S&P 500  , נאסדק 100 וכו') ובמיוחד מאז הופעתם של חוזי המיקרו, ניתן לומר בפירוש שנוספה סיבה נוספת, והיא רמת הסיכון ביחס לסיכוי ולמינוף, כפי שיפורט בהמשך.

לפני הכל ובפשטות נציין, כי חוזה עתידי הוא נגזרת, ובבסיסו הוא חוזה בין שני צדדים, המסכימים על מחיר מוגדר מראש לנכס/מוצר פיננסי מסוים, שמחיר החוזה העתידי עוקב אחריו.

כמו שנאמר, לסוחר המתחיל כדאי לשים בצד את כל ה"סיפורים" שהוא שמע על חוזים עתידיים ולהתרכז בעובדה שמדובר במסחר רגיל לכל דבר, רק עם יתרונות משמעותיים!

יתירה מכך, המסחר בחוזים עתידיים על המדדים, ובפרט בחוזי המיקרו, מאפשר לסוחר לתרגל וליישם מספר רב של אסטרטגיות מסחר, יחד עם סיכון נמוך, מה שלדעתנו מהווה את הכלי הטוב ביותר לייצר רווחים לאורך זמן והמיקוד במקרה הזה, הינו רכיב משמעותי בהשגת המטרה לעיל.

לסיכום

לסיכום למדנו, כי כיום יותר מתמיד, המסחר בחוזים עתידיים טומן בתוכו יתרונות משמעותיים והן מבחינת הנזילות הרבה בשווקים, השקיפות הקיימת במסחר, שעות המסחר הנוחות המאפשרות מסחר כמעט מסביב לשעון, היחס שבין כמות הבטחונות הנדרשים לבין גודל הפוזיציה והרווח/סיכון הפוטנציאליים בעסקה והן מבחינת הכלי הנוסף שיכול לשמש את הסוחרים בקבלת החלטות מסחר, ניהול אסטרטגיות ואף גידור.

הירשמו ל-TradeStation והתחילו לסחור כמו מקצוענים

בהצלחה!

אזהרת סיכון: אין לראות במידע המפורסם משום המלצה לביצוע פעולות ו/או  ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או הכוונה ו/או המלצה למסחר מכל סוג שהוא. כמו כן, המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. המסחר בשוק ההון  טומן סיכון רב עד לאיבוד סכום ההשקעה ואינו מתאים לכל אחד.

דילוג לתוכן

  יצירת קשר

  מאשר קבלת מידע