האם לקנות מניית BYD?

האם לקנות מניית BYD?

מניית BYD – קניה או מכירה?

BYD גונבת את ההצגה בשוק הרכבים החשמליים הסיני, האם זה הזמן להשקיע ולקנות את מניית BYD?

חברת BYD היא חלוצה ומובילה בתעשייה בכלי רכב באנרגיה נקייה. החברה הסינית מייצרת כלי רכב חשמליים (EV) ורכבים היברידיים נטענים, כמו גם אוטובוסים חשמליים, משאיות, רכבים מסחריים אחרים, סוללות נטענות ופאנלים סולאריים. 

נראה ש-BYD בדרך לקחת את הכתר של טסלה כיצרנית מספר 1 בעולם של רכבים חשמליים. BYD (טיקר: BYDDF) גונבת את ההצגה בשוק הרכבים החשמליים הסיני, כאשר לאחרונה דיווחה על עלייה במכירות, כך ששוק הרכבים החשמליים בסין בהחלט רואה טלטלה משמעותית. ברבעון השני, BYD דיווחה על עלייה של 21% במכירות רכבים חשמליים ל-426,039 יחידות משנה לשנה. אז עם כל הבאזז סביבה, אולי כדאי לעבור על עוד כמה נתונים כדי להבין האם היא שווה קניה.

מניית BYD גרף יומי מאת TradingView
מניית BYD גרף יומי מאת TradingView

האם BYD רווחית?

אין ויכוח על כך שרווחים נותנים לעסקים כוח. חברות חייבות להרוויח כסף כדי לממן את הפעילות וההתרחבות שלהן. והמשקיעים צריכים להסתכל מתחת למכסה המנוע כדי לראות אם חברה מרוויחה כסף או לפחות נמצאת בדרך לרווחיות.

ו-BYD היא חברה רווחית. הרווחים של BYD בפריחה, למרות שהייתה האטה על רקע ההנחות הכבדות שנתנה במחיר הרכבים. הרווח הנקי ברבעון הראשון צמח ב-10% לעומת שנה קודם לכן בעוד שההכנסות עלו ב-4%. שניהם היו מעט מתחת לצפיות. אך הרווחיות של החברה מאפשרת לה להמשיך ולהשקיע בפיתוח רכבים חשמליים חדשים. זה גם מאפשר לה להחזיר מזומנים למשקיעים באמצעות דיבידנדים ורכישות חוזרות של מניות. ועם העליה במכירות, גם הרווחיות הגולמית צפויה לעלות ברבעונים הקרובים. 

BYD גם דואגת להתרחב

ל-BYD מגוון רחב של דגמים. היא מרעננת חלק גדול מהמערך שלה תוך שהיא מוסיפה מספר דגמים חדשים. זה כולל דגמים חדשים למותגי הפרימיום Denza, FangChengBao ו-Yangwang. היא חושפת מספר דגמים חדשים עם מערכות סיוע לנהג, טעינה מהירה יותר ומערכות היברידיות משופרות.

היא מתרחבת גם מעבר לים

BYD גם מתרחבת במהירות מעבר לים. אמנם היצוא שלה מהווה חלק צנוע מכלל המכירות, אבל הוא צומח במהירות ככל שהלוגיסטיקה משתפרת. בתחילת החודש החברה החלה בייצור במפעל החדש שלה בתאילנד, המפעל הראשון שלה להרכבה מלאה מחוץ לסין. היא עושה מהלכים אסטרטגיים בתאילנד כדי לחזק את הנוכחות שלה בשוק. האסטרטגיה שלה (פתיחת אולמות תצוגה וכו') סייעה לחברה לתפוס נתח של 46% משוק הרכב החשמלי של תאילנד ברבעון הראשון של 2024. 

ההתרחבות של BYD בתאילנד היא עניין גדול מבחינת המשקיעים. עם נתח של 46% בשוק ה-EV של תאילנד ודירוג שלישי בשוק מכוניות הנוסעים, קשה להכחיש את ההשפעה שהחברה צוברת. וגם אי אפשר להתעלם מכך שהמהלך הזה עשוי לאתגר ענקיות מכוניות יפניות כמו טויוטה והונדה.

בנוסף, לפני כחודש, BYD פתחה מתקן למיזם משותף באוזבקיסטן. מדובר במפעל קטן שמרכיב כלי רכב שהורכבו חלקית בסין. גם בברזיל אמור להיפתח מפעל בתחילת 2025. יש לה גם תוכניות לבנות מפעל הן בהונגריה והן באינדונזיה. היא גם בוחנת את מקסיקו ואולי יוקם גם בווייטנאם ובקמבודיה. כלומר, BYD נכנסה לאיזורים רבים בעולם מחוץ לארה"ב ומערך הדגמים שלה ממשיך להתרחב בצורה דרמטית, עם מהלכים גדולים.

תעודות סל עם חשיפה ל-BYD

השקעה פעילה במניות בודדות אינה מתאימה לכולם. אנשים רבים יעדיפו להשקיע באופן פסיבי בחברה באמצעות קרן. השקעה בקרנות הנסחרות בבורסה לפעמים הופכות את זה לקל יותר. יש מספר תעודות סל מחזיקות במניות של BYD. הבולטות בניהן הן: 

ARK Autonomous Tech & Robotics ,(ARKQ) הקרן של קאת'י ווד המתמקדת בחברות בתחומי הטכנולוגיה האוטונומית והרובוטיקה. היא שואפת להחזיק בין 30 ל-50 החזקות, ו BYD היא אחת מההחקות שלה. גם תעודת הסל iShares MSC China שמתמקדת בחברות סיניות גדולות ובינוניות. לתעודת הסל יש כ- 660 אחזקות, כולל BYD (1.4% מנכסיה).

מה אנליסטים חושבים על מניית BYD?

יעד המחיר של BYD הוא 37.39$. ל-23 אנליסטים שמציעים תחזחת מחיר לשנה אחת עבור BYD יש אומדן מקסימלי של 60.61$ ואומדן מינימלי של 20.48$. היא מדורגת כקניה חזקה – הדירוג מבוסס על 31 אנליסטים שדירגו את BYD בשלושה חודשים האחרונים.

מעוניינים לקנות את מניית BYD? זה הזמן להתחיל לסחור במניות. הצטרפו אלינו היום ותתחילו להנות ממערכת מסחר עצמאי בבורסה הטובה בעולם עם עמלות המסחר האטרקטיביות
בישראל.

0 – דמי ניהול.
0 – דמי החזקה.
0 – דמי טיפול בדיבידנד.

רק 1 סנט למניה, מינימום $1 לעסקה.

BYD מדורגת כקניה חזקה בהתבסס על דירוג של 31 אנליסטים.
BYD מדורגת כקניה חזקה בהתבסס על דירוג של 31 אנליסטים.
דילוג לתוכן

    פתיחת חשבון

    מאשר קבלת חומר פרסומי ושיווקי מחברת עלית פלטפורמס בעמ ו/או או כל צד ג מטעמן ו/או או הקשור אליהן