ברוקר מומלץ – 8 השלבים לבחירה בברוקר

ברוקר מומלץ – 8 השלבים לבחירה בברוקר

ברוקרים מומלצים יש הרבה אבל איך בוחרים את הברוקר הנכון? 8 טיפים לבחירת ברוקר מומלץ

ברוקר מומלץ ופלטפורמת מסחר שלו היא הכלי העיקרי המאפשר לסוחרים לבצע פעולות קנייה ומכירה למכשירים פיננסים בבורסות ברחבי העולם. 

מי שמעוניין לסחור במניות ובניירות ערך, לא יכול לעשות זאת סתם כך. הרשות לניירות ערך שדרכה מתבצע כל המסחר, אפשרה רק לגופים מוסמכים לבצע את פעולות המסחר והם למעשה הגוף המקשר בין המשקיע הפרטי לבין הבורסה.
אותם גופים מתחלקים לשלוש קטגוריות עיקריות- בנקים, בתי השקעות וברוקר.
כל אותם גופים הם תחת פיקוח ונתונים לרגולציה ע"י הרשות לני"ע. כאשר מסתכלים על היתרונות והחסרונות של כל אחד מהגופים ניתן לראות בוודאות שמסחר באמצעות ברוקר הוא הכי משתלם מכמה בחינות. העיקרית שבהן היא כמובן עמלות המסחר. אם נבצע השוואת עמלות מסחר נוכל לראות שהעמלות אצל ברוקר זולות משמעותית ועבור מי שמבצע מסחר תדיר זה יכול להגיע לחסכון של הרבה מאוד כסף.

איך בעצם מבצעים מסחר באמצעות ברוקר

הברוקר מספק למעשה את פלטפורמת המסחר באמצעות ניתן לרכוש מגוון רחב של מכשירים פיננסים – מניות, קרנות סל, חוזים עתידיים, מט"ח, אג"ח ועוד.

בדרך כלל פלטפורמת המסחר תכיל בתוכה גם כלים נוספים כדוגמת המלצות אנליסטים, גרפים של מניות, דוחות מחקר ועוד אשר מספקים לסוחר העצמאי את ארגז הכלים האופטימלי כדי לבצע מסחר עצמאי בבורסה.

מה חשוב לבדוק כשבוחרים ברוקר

תנאי ראשון להצלחה, הינו בחירת ברוקר מומלץ והתשתית שתאפשר לך מסחר מוצלח מבחינת:

 1. יציבות וביצועים
 2. אמינות
 3. מגוון
 4. רכישת ניסיון
 5. ידידותי למשתמש
 6. כלים למסחר
 7. מציאת הזדמנויות
 8. מסחר מכל מקום

ישנם כיום מספר רב של ברוקרים מומלצים ופלטפורמות מסחר, לכל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות שלה.

בחירה מושכלת של ברוקר מומלץ ופלטפורמת מסחר חיונית לתהליך המסחר, ומשמשת ככלי עזר משמעותי לסוחרים, הן בביצוע הפקודות עצמן והן לאסטרטגיות מסחר אותן הם מעוניינים ליישם.

ברוקר מומלץ

8 טיפים לבחירת ברוקר מומלץ

ביצוע 8 הבדיקות המפורטות להלן יספקו לך את הבסיס הראשוני בדרך להצלחה.

1. יציבות וביצועים

אחד הדברים החיוניים בפלטפורמת מסחר הוא מה שלנו נראה כמובן מאליו, וזה התוכנה עצמה. אחרי הכול, פלטפורמת מסחר היא ממשק מגובה בתוכנה, שרתים, מערכות מידע וכו', שלנו, הסוחרים מוצגת התוצאה הסופית בלבד, 'חלון הראווה' של הברוקר. אבל שום דבר לא היה עובד ללא התמיכה ויסודות המערכת שנמצאים מאחורי הקלעים.

התוצאה הסופית אותה אנו דורשים היא מעבר וביצוע חלק ללא תקלות והשהיות של פקודות, העלאת גרפים, שימוש רציף ללא הפרעות, וחיבור מהיר לבורסות לקבלת נתונים מדויקים ללא השהייה. 

2. לא רק פלטפורמת מסחר..

לפני הכל יש לזכור שלא מדובר רק בפלטפורמת מסחר. ישנה חשיבות רבה למי שעומד מאחורי פלטפורמת המסחר. או בשפה פשוטה: מי הברוקר אשר מספק אותה.

ככל שהברוקר יותר יציב פיננסית ופועל מספר שנים רב בשוק, כך הביטחון של הסוחר יגבר, הן בכספים המוחזקים בחשבונו והן בביצוע מדויק של העסקאות.

3. מגוון מכשירי מסחר /השקעה של ברוקר מומלץ

פלטפורמת מסחר מקצועית ומהימנה תספק לכם גישה למגוון רחב של מכשירים פיננסיים (מניות, תעודות סל, קרנות נאמנות, חוזים עתידיים, אופציות וכיוצ') בהם אתם מעוניינים לסחור או להשקיע. ישנם סוחרים המעוניינים לסחור ולהשקיע רק במניות, חלק מעוניינים בביצוע עסקאות גידור בלבד של מסחר באופציות וחוזים עתידיים, ויש כמובן שמשלבים בין מספר כלים. לכן חשוב שהפלטפורמה תציע את כולן.

4. מסחר בדמו

הברוקר יחד עם פלטפורמת המסחר יאפשרו לכם מסחר בדמו, כלי חשוב בתחילת דרכו של סוחר/משקיע, בו הוא מעוניין להתנסות בפלטפורמה ואף ליישם אסטרטגיות מסחר על מנת לבדוק את תוחלת האסטרטגיה לפני מעבר לכסף אמיתי.

5. ידידותי למשתמש

תשומת לב רבה צריכה להיות מופנית לממשק עצמו, אחרי הכול הממשק, נוחות התפעול, קליטת הנתונים מהבורסות, שימוש ידידותי וכו' הן 'הידיים והרגליים' של הפלטפורמה ובלי שליטה ברורה ונוחה, הסוחרים יכולים ללכת לאיבוד בממשק.

פלטפורמה טובה ו'נעימה לעין' מגבירה את הבטחון של הסוחר/משקיע ותאפשר מענה לכול צרכיו. 

6. כלים ואסטרטגיות של ברוקר מומלץ

על הסוחרים לבדוק את כל האופציות שהמערכת מאפשרת להם. במידה ולסוחרים יש כבר ניסיון במסחר, עליהם לבדוק תחילה את הקונפיגורציות והפקודות בהן הם משתמשים באופן קבע, ולאחר מכן להגדיל ולייעל את 'שולחן העבודה' שלהם בפלטפורמה. 

ניתן לבדוק למשל, מעקב וצפייה במספר גרפים במקביל, גישה לניתוח שוק אותו הברוקר מספק, אפשרויות התראה למחיר הן באמצעות סמס ואימייל, כלים רחבים ומקיפים לניתוח טכני וכו'.

7. סריקת מניות

כלי עיקרי לסוחרים רבים הוא מערכת סריקה משוכללת. דרכה סוחרים יכולים למצוא ולסנן מניות העונות לדרישות ונתונים קבועים מראש התואמות את אסטרטגיית המסחר שלהם.

מערכת מסחר טובה מאפשרת מספר ממשקים הקשורים בעיקר לביצוע פעולות. ישנן סוחרים או משקיעים המעוניינים בביצוע פעולות פשוטות ובסיסיות ללא סיבוכים. כמו שאומרים: 'זה לא פשוט להיות פשוט', אבל מערכות מסחר של ברוקרים מהימנים ומקצועיים מאפשרים זאת. 

במקביל, אותה מערכת מסחר צריכה לאפשר לסוחרים עם תוכניות מסחר מורכבות וביצוע פעולות מסחר מקבילות, לבצע אותן באותה קלות. 

8. נייד מול מחשב

כולנו, כמעט, חיים כבר בנייד. כמעט הכול נעשה דרכו. הדבר לא פסח גם על מסחר בשווקים הפיננסיים. ברוקרים רבים מאפשרים מסחר דרך הנייד, אך ההבדלים הם משמעותיים. 

הסוחרים מחפשים מעבר קל בין מסחר דרך הנייד למסחר דרך המחשב, שהפלטפורמה תהייה כמעט זהה, הן בביצוע פקודות מסחר והן בניתוח הגרפים. כך שההרגשה תהיה שמדובר באותה פלטפורמת מסחר ולא שתי מערכות שונות של אותו ברוקר. זוכרים? 'לא פשוט להיות פשוט'

על מנת שנוכל למקסם את יכולות המסחר שמספק ברוקר מומלץ. חשוב שנבין מהם 5 הפרמטרים החשובים בשוק ההון ואיזה פרמטר חשוב אנחנו כסוחרים עצמאים בד"כ שוכחים לבדוק.

בהצלחה!

img-10
  
img-11
  
img-12
דילוג לתוכן

  פתיחת חשבון

  מאשר קבלת חומר פרסומי ושיווקי מחברת עלית פלטפורמס בעמ ו/או או כל צד ג מטעמן ו/או או הקשור אליהן