מניית מאנדיי (Monday) – תחזית והאם כדאי לקנות?

מניית מאנדיי (Monday) – תחזית והאם כדאי לקנות?

 מניית מאנדיי (Monday) – תחזית והאם כדאי לקנות?

הביצועים הטובים של מאנדיי מיצבו אותה כהזדמנות השקעה אטרקטיבית למשקיעים אשר מחפשים חשיפה למגזר הטכנולוגיה

נראה שמניית מאנדיי (Monday) (טיקר: MNDY), בין המובילות בתחום הבינה המלאכותית שוב מתקרבת לנקודת קניה חדשה בעקבות עלייה גדולה בשבוע שעבר. זה הופך את מניית הבינה המלאכותית הישראלית הזו לאחת הטובות ביותר למעקב ובחינה כרגע. 

לחברה יש משרדים ברחבי העולם כלומר, יש לה כבר טביעת רגל ברמה עולמית. באמצעות פלטפורמת האוטומציה שלה שנקראת Monday AI, והפרודוקטיביות של זרימת העבודה שלה, חברת התוכנה הזו עובדת עם לקוחות במגוון תחומים, כולל שיווק, מכירות, משאבי אנוש ופיתוח מוצרים.

בנוסף, באמצעות הפלטפורמה הנ"ל החברה פועלת כדי לאפשר ללקוחות לבנות כל סוג של אפליקציית בינה מלאכותית. אמנם היא עדיין פועלת בגרסת בטא אך עם אפליקציות נוספות שצפויות להגיע בהמשך, השימושים בה נעים מניתוח סנטימנטים ועד צ'אטבוטים של חווית לקוח ויצירת תוכן.

מבחינה פונדמנטלית, Monday  התחילה את 2024 בשיא. בתוצאות הכספיות האחרונות שלה שפורסמו ב-15 במאי, היא דיווחה על רווחים ברבעון הראשון שהיכו את ההערכות האנליסטים. החברה דיווחה על עלייה של 335% לעומת השנה הקודמת. ההכנסות עלו ב-34% ל-216.9 מיליון דולר. והתגובה לתוצאות הללו לא איחרו לבוא, המניה פתחה את יום המסחר באותו יום עם  גאפ משמעותי וקפצה מעל קו הממוצע נע של 50 הימים שלה.

גם תחזית ההכנסות שלה לשנה כולה עלתה משמעותית לטווח של 942 מיליון עד 948 מיליון דולר, מה שמרמז על צמיחה של 29% עד 30% משנה לשנה, זה הרבה יותר גבוה ממה שהחברה עצמה העריכה לא מזמן, שעמד על 926 – 932 מיליון דולר. התוצאות החיוביות האלה הדגישו שיש ל- Monday  מנועי צמיחה שמחזיקים מעמד יפה גם בסביבת מאקרו מאתגרת. 

הביצועים הטובים שלה נבעו מהאימוץ החזק של המוצרים החדשניים שלה, יוזמות צמיחה אסטרטגיות וניהול תפעולי גמיש. כל החוזקות האלה מיצבו את החברה כהזדמנות השקעה אטרקטיבית למשקיעים אשר מחפשים חשיפה למגזר הטכנולוגיה.

יש למאנדיי מודל עסקי יעיל שמניע את המינוף שלה

מה שבאמת בולט לגבי חברת Monday הוא המודל העסקי החסכוני מאד שלה. בניגוד להרבה מהחברות המקבילות לתוכנה, Monday ייצרה תזרים מזומנים חופשי שיא של 89.9 מיליון דולר ברבעון הראשון, ומה שהניע את זה היה עלויות נמוכות של גיוס לקוחות, מרווחים גולמיים גבוהים של כ-90% והוצאה ממושמעת מאד על השקעות לצורך הצמיחה שלה.

בנוסף  יש לה מאזן חזק ופרופיל של הוצאות מזומנים מינימלי, ולכן היא מממנת בעצמה את השקעות הצמיחה והחדשנות וכל התוכניות לעתיד שלה. זה מקל עליה לתעדף צמיחה על פני רווחים בטווח הקרוב מבלי לקחת על עצמה חובות. ככל שההכנסות גדלות, המינוף התפעולי הגבוה של Monday אמור לבוא לידי ביטוי בשולי רווח חיוביים יותר באופן משמעותי. אם כן, נראה שיש ל- Monday מוצר עם בידול חזק, כלכלה יעילה של גיוס לקוחות ומודל עסקי שמסוגל לעמוד בהצלחה מול רוחות נגדיות במידה ויופיעו, כולל תחרות גוברת מצד מיקרוסופט וגוגל. 

ניתוח טכני

אינדיקטור מרכזי שיש לצפות בו הוא קו החוזק היחסי RSI של המניה. מאז פרסום דוח הרווחים האחרון המניה נסחרת מעל RSI 50 יום (קו כחול) ולמעשה, מה-21 במאי המניה נתמכת על קו RSI 50 וכעת מסחרת ברמת 53, מה שמהווה סימן חיובי. 

מניית Monday נסחרת מעל קו ממוצע נע של 50 יום.
מניית Monday נסחרת מעל קו ממוצע נע של 50 יום.

בנוסף, יש לשים לב שנקודת הטריגר לקניה במובן הטכני נמצא מעל רמת 239$ (קו אופקי אדום) – רמה שמהווה לעת עתה רמת התנגדות (שנפרצה לשווא לא מזמן), לכן יש לעקוב ולוודא שרמה זו הופכת לרמת תמיכה וגם עליה במחזורי המסחר יכולה להועיל.

מה אנליסטים חושבים על מניית Monday?

ל-17 אנליסטים שמציעים תחזחת מחיר לשנה אחת עבור מאנדיי יש אומדן מקסימלי של 300$ ואמדן מינימלי שך 230$? הדירוג מבוסס על 19 אנליסטים שדירגו את Monday בשלושה חודשים האחרונים.

דירוג אנליסטים למניית Monday.com מאת TradingView
דירוג אנליסטים למניית Monday.com מאת TradingView

האם מניית מאנדיי שווה קניה?

לסיום, משקיעים ששוריים על המניה ירצו לראות את החברה שומרת על המומנטום שלה ומגיעה לאבני דרך מרכזיות ברווחיות במהלך השנה הבאה. למשקיעים שיש להם סבלנות – אפשר לומר שנראה יותר ויותר שחברת התוכנה הארגונית תוצרת ככול לבן שכבר ראתה שיאים בתחילת דרכה, שוב מוכנה לטיסה לטווח הארוך.

אין בכתוב כל המלצה לביצוע פעולה כלשהי, כולל רכישה/קנייה/החזקה של מניית Monday. ככלל, חובה על הקורא לעשות מחקר מעמיק בהתייחס לכל רעיון השקעה שהוא.

מעוניינים לקנות את מניית מאנדיי? זה הזמן להתחיל לסחור במניות. הצטרפו אלינו היום ותתחילו להנות ממערכת מסחר עצמאי בבורסה הטובה בעולם עם עמלות המסחר האטרקטיביות
בישראל.

0 – דמי ניהול.
0 – דמי החזקה.
0 – דמי טיפול בדיבידנד.

רק 1 סנט למניה, מינימום $1 לעסקה.

דילוג לתוכן

    פתיחת חשבון

    מאשר קבלת חומר פרסומי ושיווקי מחברת עלית פלטפורמס בעמ ו/או או כל צד ג מטעמן ו/או או הקשור אליהן