מסחר בחוזים עתידיים

בין אם אתם סוחרים במניות , סחורות, מטבעות או מדדי שערי ריבית, TradeStation מעניקה לכם מערכת מסחר בחוזים עתידיים עם כלי ניתוח וגרפים מתקדמים, עומק שוק בזמן אמת ומסחר במהירות האור, בנוסף למשאבי תמיכה ולמידה עטורי פרסים.

יתרונות מסחר בחוזים עתידיים

 • מינוף. שלטו בפוזיציה בעלת ערך גבוה עם הון קטן יחסית.
 • גיוון. הרחיבו את המסחר שלכם לאפשרויות של מעל ל150  חוזים עתידיים.
 • נזילות. נהלו עלויות מסחר ביעילות בשווקים בעלי נזילות גבוהה.
 • מסחר מסביב לשעון. נצלו את היתרון שב 24/6 שעות מסחר.
 • קל יותר לקחת שורט. ללא ההגבלות המקשות על הלוואות כמו אלו שתקפות במניות.

מערכת מסחר בחוזים עתידיים

מסחר בחוזים
 • מערכת למסחר חוזים תאפשר גישה ישירה לכל שוקי החוזים העתידיים המובילים.
 • עם מערכת למסחר חוזים תיהנו ממהירות, פקודות בהקלקה אחת ופקודות מותנות.
 • סורק את כל שוקי החוזים העתידיים בחלון אחד.
 • מערכת למסחר חוזים מבצעת ניתוח שוקי חוזים עתידיים עם מאות אינדיקטורים מובנים ואסטרטגיות מסחר- או האפשרות ליצור כלים משל עצמכם.
 • בדיקה לאחור של אסטרטגיות המסחר שלכם עם נתוני חוזים רציפים של 48 שנים, מותאמים אישית.

מסחר חוזים בארה

כמה סיבות ממש טובות לסחור על חוזים עתידיים

סוחרי מניות, האם תהיתם כיצד לשפר את הביצועים שלכם ע"י ביצוע מספר שיפורים בדברים שהיוו לכם מגבלה?

כגון:

שיפור הנזילות שתקבלו,

שיפור השקיפות הקיימת במסחר,

הגדלת שעות המסחר על מנת לאפשר מסחר כמעט מסביב לשעון,

הגדלת היחס שבין כמות הביטחונות הנדרשים לבין גודל הפוזיציה והרווח/סיכון הפוטנציאליים בעסקה,

שיפור היכולת בקבלת החלטות מסחר, ניהול אסטרטגיות ואף גידור.

אם עניתם כן, אפילו לחלק מהתשובות, הגיע הזמן שתבחנו מסחר בחוזים עתידיים שתקפיץ אותכם בכמה רמות ביכולות המסחר שלכם.

 

כמה סיבות ממש טובות לסחור על חוזים עתידיים:

תשכחו מה שסיפרו לכם על חוזים עתידיים, ועל מנת לדייק את הכותרת, הכוונה היא לחוזים עתידיים על מדדים ( כמו למשל ה-S&P 500  , נאסדק 100 וכו') ובמיוחד מאז הופעתם של חוזי המיקרו, ניתן לומר בפירוש שנוספה סיבה נוספת, והיא רמת הסיכון ביחס לסיכוי ולמינוף, כפי שיפורט בהמשך.

לפני הכל ובפשטות נציין, כי חוזה עתידי הוא נגזרת, ובבסיסו הוא חוזה בין שני צדדים, המסכימים על מחיר מוגדר מראש לנכס/מוצר פיננסי מסוים, שמחיר החוזה העתידי עוקב אחריו.

כמו שנאמר, לסוחר המתחיל כדאי לשים בצד את כל ה"סיפורים" שהוא שמע על חוזים עתידיים ולהתרכז בעובדה שמדובר במסחר רגיל לכל דבר, רק עם יתרונות משמעותיים!

יתירה מכך, המסחר בחוזים עתידיים על המדדים, ובפרט בחוזי המיקרו, מאפשר לסוחר לתרגל וליישם מספר רב של אסטרטגיות מסחר, יחד עם סיכון נמוך, מה שלדעתנו מהווה את הכלי הטוב ביותר לייצר רווחים לאורך זמן והמיקוד במקרה הזה, הינו רכיב משמעותי בהשגת המטרה לעיל.

" לסוחר המתחיל כדאי לשים בצד את כל ה"סיפורים" שהוא שמע על חוזים עתידיים ולהתרכז בעובדה שמדובר במסחר רגיל לכל דבר, רק עם יתרונות משמעותיים! "

 

והנה כמה מהיתרונות האמיתיים במסחר בחוזים עתידיים:

ראשית, מדובר בשוק אשר פעיל 24 שעות ביממה, למעט הפסקה יומית אחת קצרה של כשעה (בין 00:00 ל 01:00 בלילה).

כלומר, הסוחר יכול לבצע פעולת קניה או מכירה בכל רגע נתון! ולא פחות חשוב, מתי שנוח לו! בלי להיות כבול לשעות המסחר של אחה"צ.

דמיינו לעצמכם שבעקבות חדשות או התפתחות כלשהי בשווקים, או בעולם, שוק המניות אמור לפתוח בגאפ כלפי מעלה או מטה, וסוחר המניות בעצם כבול לשעות המסחר ה"רגילות" של הבורסה, בהעדר יכולת להגיב, בזמן שסוחר החוזים העתידיים יכול לנצל הזדמנות וכבר להיכנס לטרייד בחוזה העתידי (או לצאת מפוזיציה עליו), במקום להמתין לפתיחת המסחר בשעות הרגילות.

 

כך גם, הנזילות בחוזים העתידיים על המדדים המובילים היא מהגבוהות בעולם המסחר-
הכניסה  או היציאה מתבצעות בהינד עפעף (ובקליק אחד על העכבר כמובן). החשש מקשיי נזילות או קושי ביציאה מפוזיציה אינו קיים. פקודת מרקט כמעט ולא תגרום לסטייה רחבה מהמחיר בזמן הפקודה. ורק כדי להמחיש זאת, נפח המסחר הממוצע של חוזה המיקרו על מדד הsp500  הוא כ-700 אלף חוזים ביום.

 

זאת ועוד, גורם מכריע נוסף הינו השקיפות הקיימת במסחר בחוזים העתידיים–
הבורסה המובילה בעולם המסחר בחוזים עתידיים על המדדים, הינה בורסת ה- CME , הבורסה לחוזים עתידיים בשיקגו בארה"ב, ואף בעצמה נסחרת בשוק המניות.

בכל רגע נתון, הסוחר יכול לצפות בעסקאות אמת שמבוצעות. אין את "היד הנעלמת" או ציטוטים שונים לכל שוק, כמו שקיים במסחר במטבעות למשל (פורקס). הכל שקוף, הכל מפוקח, הכל גלוי! כל העסקאות מתבצעות במקום אחד לעיני כולם, אין טריקים ואין שטיקים.

 

יתרון משמעותי נוסף הוא המינוף!

כידוע, המינוף משמש כחרב פיפיות, אך השליטה היא בידי הסוחר. בחוזי המיקרו על ה-SP למשל, המינוף יאפשר לסוחר לסחור מדד שערכו הפיננסו הוא כ-17 אלף דולר עם $1320 בלבד, ואם מדובר במסחר תוך יומי,שדרך אגב, בחוזים ניתן לסחור כמה שרוצים ללא שום מגבלה על מספר העסקאות ! אז הסכום נמוך משמעותית עד לכ-$330 לחוזה, כאשר הרווח/ההפסד שם נספרים על ידי תנועה שהחוזה עושה בנקודות ובמקרה של החוזה הזה– כל נקודת שווה $5 והיא מורכבת מ-4 טיקים (מרווחים קבועים של 0.25), ששווים כל אחד $1.25. כך למשל:אם קניתי חוזה במחיר 2800 והחוזה עלה ל 2801 , הרווחתי 5 דולר ואילו אם הוא ירד ל2799, הפסדתי 5 דולר, החישוב פשוט בדיוק כמו במניות.

שימו לב, שבדר"כ החוזה יכול לעשות בין 20 ל-50 נקודות ביום ממוצע ולעיתים טווח התנועה שלו יכול אף להגיע, כמו שראינו לאחרונה בימים תנודתיים במיוחד, גם לטווח שיכול להגיע למאות נקודות ביום מסחר אחד (!), משמע, רווח פוטנציאלי של עשרות ואפילו מאות של דולרים בעסקה אחת, על חוזה אחד.

יחד עם זאת צריך לזכור תמיד, כי המינוף עובד גם הפוך ולכן דרושה משמעת עצמית גבוהה של הסוחר, לדעת מה הוא עושה, איזו אסטרטגיה הוא מיישם, היכן הוא ממקם את הסטופ וכו' וכל זה לפני הכנסת הפקודה כמובן. כך, שמסחר בחוזים עתידיים מחייב את הסוחר ללמוד, להתפתח, להתקדם ולהפוך לסוחר מקצועי.

 

זאת ועוד, בחוזים עתידיים תמיד תוכלו לעשות לונג או שורט!
המסחר בחוזים עתידיים מאפשר לפעול בשני הכיוונים, לונג או שורט, וזאת בקלות רבה. לא יהיה מצב הדומה למסחר במניות בו הברוקר לא תמיד מסוגל לספק ולאתר מניות למסחר בשורט.

לסוחר היומי, הכניסה לפוזיציית שורט במהלך יום המסחר יכולה להתבצע בקלות, תוסיפו לכך את הנזילות הגבוה ותקבלו "גן עדן" לסוחרי שורט.

ואם כבר התחלנו לדבר על אסטרטגיות, דמיינו מצב שבו אתם בפוזיציית לונג על מניות מסויימות, ובדיוק באותו בזמן, אתם בפוזיציית שורט על אחד מהחוזים על המדדים, כן, הבנתם נכון, במקרה כזה החוזה יוכל לשמש אתכם ככלי לגידור וניהול הסיכון בפוזיציות, ממש כמו שהגופים המוסדיים עושים!

 

נוסף על הכל, החוזה העתידי העוקב אחר המדד, לעיתים רבות יכול לשמש כמצפן לכיוון השוק– פעמים רבות, כאשר מניות נכללות באחד המדדים, ניתן לראות כי התנהגותן זהה כמעט להתנהגות החוזה העתידי, שהריי הן נכללות במדד, אשר "סוחף" את כל השוק (באמצעות המניות הדומיננטיות שבו), דבר אשר יכול לכשעצמו לשמש כאינדיקציה, לאן פני השוק, בין אם לטווח הקרוב (דקות, שעות) ובין אין לטווח זמן ארוך יותר.

 

לסיכום למדנו, כי כיום יותר מתמיד, המסחר בחוזים עתידיים טומן בתוכו יתרונות משמעותיים והן מבחינת הנזילות הרבה בשווקים, השקיפות הקיימת במסחר, שעות המסחר הנוחות המאפשרות מסחר כמעט מסביב לשעון, היחס שבין כמות הבטחונות הנדרשים לבין גודל הפוזיציה והרווח/סיכון הפוטנציאליים בעסקה והן מבחינת הכלי הנוסף שיכול לשמש את הסוחרים בקבלת החלטות מסחר, ניהול אסטרטגיות ואף גידור.

 

בהצלחה!

אזהרת סיכון: אין לראות במידע המפורסם משום המלצה לביצוע פעולות ו/או  ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או הכוונה ו/או המלצה למסחר מכל סוג שהוא. כמו כן, המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. המסחר בשוק ההון  טומן סיכון רב עד לאיבוד סכום ההשקעה ואינו מתאים לכל אחד.

  יצירת קשר

  מאשר קבלת מידע