למה לסחור באופציות?

א

ולי שמעת על מסחר באופציות והחלטת להתרחק בגלל שהן יותר מדי מסוכנות, אומנם זה יכול להיות נכון, מסחר באופציות לא מתאים לכל אחד, אבל אופציות יכולות להיות כלי בעל ערך בארסנל של הטריידר.

כמו כלי מסחר אחרים, לאופציות יש סיכונים אך גם יתרונות.

הצעד הראשון בהבנת אופציות והיכולת לסחור בהן הוא לשאול שאלות.

אז מה הן אופציות?

אופציות הם חוזים המאפשרים למחזיק בהן את הזכות לקנות או למכור נכס בסיס במחיר קבוע מראש שנקרא סטרייק, במועד ידוע מראש או לפניו.

למה לסחור באופציות?

בקיצור, אופציות מאפשרות עוד דרכים לסחור תנאי שוק שונים, ממה שמאפשרות מניות או תעודות סל לבדן.

קניית אופציות מגדירה מראש מה הוא ההפסד המקסימלי שלך כשאתה נכנס לטרייד, כמו כן, מאפשרות לך למנף את ההון שלך, על ידי אחזקה של מספר מניות גדול יותר ממה שההון שלך היה מאפשר אם היית קונה את המניה או את תעודה הסל.

לדוגמא:כל אופציה מייצגת 100 מניות, בוא נגיד שאתה רוצה להיות לונג על מניה ששווה 100 דולר-במקום להשתמש ב 10000 דולר שצריך לצורך העסקה,תוכל לרכוש אופציה ששווה 100 מניות תוך שימוש בהרבה פחות כסף.

מה לא כל כך מדהים?

אופציות פוקעות.אם אתה קונה אופציה,יש לך זמן מוגבל על מנת שנכס הבסיס יזוז לכיוון שלך-כל יום שמתקרבים לפקיעה, ערך הזמן של האופציה יורד-אם נכס הבסיס לא יעבור את מחיר הסטרייק שלך , האופציה תפקע ללא ערך.

אופציות מאפשרות עוד דרכים לסחור בתנאי שוק שונים,  ממה שמאפשרות מניות או תעודות סל לבדן.

 מה עוד אופציות יכולות לעשות למעני?

אופציות גם מספקות לטריידר או למשקיע, גמישות אדירה.

מתחת, חלק מהדברים שניתן לעשות עם אופציות:

  • אפשרות להרוויח כסף כאשר נכס הבסיס עולה, יורד, או מדשדש
  • יכולות לשמש לגידור פוזיציות על נכס מסויים או על תיק השקעות
  • אפשר להרוויח כסף משינויים בתנודתיות או מהזמן שעובר

מה עושה אותן מסוכנות?

  • אתה יכול לאבד 100 אחוז מההשקעה הראשונית שלך
  • במקרה של כתיבת אופציות, אתה עלול במקרים מסויימים להידרש באופן לא צפוי ,לממש את האופציות.
  • לא ניתן לסחור בהן מחוץ לשעות המסחר הרגילות

איך אני יכול לסחור אופציות?

אופציות יכולות להיסחר בחשבון קאש או בחשבון ממונף. אבל, תצטרך למלא טפסים של מסחר באופציות אצל הברוקר, על מנת לראות שאתה מתאים למסחר באופציות ובאיזה אסטרטגיות מותר לך להשתמש.

אוקי הבנתי, אז מה האפשרויות שלי?

למרות אפשרויות רבות של אסטרטגיות באופציות, הכל מסתכם בשני סוגים של אופציות: קולים(כשאתה חושב שהשוק יעלה) ופוטים(כשאתה חושב שהשוק יירד). קולים ופוטים יכולים להיסחר בנפרד, אך הם גם אבני היסוד לבניית אסטרטגיות רבות.

אופציות קול

כשאתה קונה קול, זה נותן לך את הזכות(אבל לא את החובה) לקנות 100 מניות של נכס הבסיס, במחיר שנקבע מראש(שנקרא סטרייק) בתאריך שנקבע מראש או לפניו.

אנשים שקונים אופציות נקראים: "מחזיקי אופציות" משום שהם מחזיקים זכות על נכס הבסיס. אם נכס הבסיס עולה, ערך האופציה שלך עולה.

כשאתה מוכר אופציית קול, יש לך את החובה למכור 100 מניות של נכס הבסיס במחיר הסטרייק למחזיק האופציה. על קבלת החובה הזאת, אתה מקבל מראש קרדיט שמופקד לחשבונך אצל הברוקר.

אם נכס הבסיס מתחת למחיר הסטרייק במועד הפקיעה, האופציה פוקעת ללא ערך ואתה יכול לשמור את כל סכום הקרדיט בחשבונך.

אופציות פוט

בעקרון,הן עובדות באותה צורה כמו אופציות קול, רק בצורה הפוכה.

כשאתה קונה פוט, זה נותן לך את הזכות(אבל לא את החובה) למכור 100 מניות של נכס הבסיס, במחיר שנקבע מראש(שנקרא סטרייק) בתאריך שנקבע מראש או לפניו. אם נכס הבסיס יורד, ערך האופציה שלך עולה.

כשאתה מוכר אופציית פוט, יש לך את החובה לקנות 100 מניות של נכס הבסיס במחיר הסטרייק למחזיק האופציה. על קבלת החובה הזאת, אתה מקבל מראש קרדיט שמופקד לחשבונך אצל הברוקר.

אם נכס הבסיס מעל למחיר הסטרייק במועד הפקיעה, האופציה פוקעת ללא ערך ואתה יכול לשמור את כל סכום הקרדיט בחשבונך.

*מחבר המאמר אינו יועץ פיננסי והרשום מעלה אינו משמש כהמלצה.

מאמר זה, בשום אופן לא מכיל את כל היתרונות והחסרונות שיש במסחר. אנא התייעץ בנושא עם היועצים המוסמכים שלך, על מנת להגדיר מה דרך ההשקעה הטובה והמומלצת ביותר עבור רמת הסיכון שלך.

Related posts

ההבדלים בין מסחר בזירת סוחר אצל ברוקר לבין מסחר אמיתי

ההבדלים בין מסחר בזירת סוחר אצל ברוקר לבין מסחר אמיתי ההבדלים בין מסחר בזירת סוחר אצל ברוקר לבין מסחר אמיתי באמצעות ברוקר (חבר בורסה) בבורסה – אם לא הבנתם את הכותרת, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הזה!   סוחרים...

קרנות ריט – להשקיע בנדל"ן בלי להשקיע בנדל"ן.

קרנות ריט – להשקיע בנדל"ן בלי להשקיע בנדל"ן. מהן קרנות הריט ומאיפה הכל התחיל? (לצרף ראשי תיבות באנגלית) ובכן, בשנת 1960 התפתחה באמריקה קרן הריט הראשונה, אשר מטרתה הייתה לאפשר לציבור להיחשף לנדלן מסחרי מניב באותו האופן שבו קרנות...

מה הקשר בין חתלתול שואג לשוק ההון?

מה הקשר בין חתלתול שואג לשוק ההון? 150% תשואה על מנית AMC ביום! 400% תשואה על מניית GME ביום! איך זה קורה? ואיך זה נהפך לנושא המדובר ביותר ולשגרה בוולסטריט, ואיך חתלתול שואג קשור לעניין? החתלתול השואג – זה...

    יצירת קשר

    מאשר קבלת מידע